Milžinišką deficitą panaikinęs „Žalgiris“ vis tik pralaimėjo Milane

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės. Martino Schillerio auklėtiniai penktadienį išvykoje rezultatu 92:98 (25:21, 15:31, 24:21, 28:25) nusileido Milano „AX Armani Exchange“ komandai.

Pirmuosius rungtynių taškus tritaškiu metimu pelnė Thomasas Walkupas, iš viršaus du kartus efektingai įdėjo Joffrey Lauvergne, o Steve‘as Vasturia pataikė iš toli – 10:12. Po minutės pertraukėlės greitoje atakoje du taškus pridėjo S.Vasturia, dvitaškį viena ranka pataikė T.Walkupas, o tolimus metimus realizavo Marius Grigonis ir Rokas Jokubaitis – 20:21. Dviem taškais su varžovo pražanga greitoje atakoje atsidarė Lukas Lekavičius, o R.Jokubaitis greitoje atakoje padidino kauniečių persvarą – 25:21.

Per penkias minutes antrajame kėlinyje vienintelius „Žalgirio“ taškus dėjimu iš viršaus pelnė Martinas Gebenas, o varžovai spurtavo ir vėl įgijo pranašumą – 27:35. Po taškų bado dvitaškiu su pražanga vėl pasižymėjo S.Vasturia, vieną baudos metimą įmetė J.Lauvergne, bet varžovai įgijo dviženklį pranašumą – 31:43. Greitoje atakoje taškus pelnė J.Lauvergne, du baudų metimus realizavo M.Grigonis, perėmęs kamuolį iš po krepšio dvitaškį įmetė L.Lekavičius, vieną baudos metimą realizavo Augustine‘as Rubitas, o kamuolį perėmęs Nigelas Hayesas įdėjo iš viršaus – 40:46. Vis tik, kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai pataikė du tolimus metimus ir žalgiriečiai nuo varžovų vėl atsiliko dviženkliu skirtumu – 40:52.

Iškart po pertraukos pirmuosius savo taškus iš po krepšio įsirašė Paulius Jankūnas, tačiau Milano ekipos krepšininkai ilgai nelaukę savo pranašumą padidino iki dvidešimties taškų – 42:62. Žalgiriečių ataką taikliu metimu išgelbėjo J.Lauvergne, o po nesportinės varžovų pražangos penkis taškus iš eilės surinko M.Grigonis – 49:67. Tris baudų metimus realizavo R.Jokubaitis, o sudėtingą metimą pataikęs N.Hayesas privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 54:67. R.Jokubaitis pataikė iš po krepšio, o A.Rubitas pelnė 4 taškus – 60:69. Ataką savo firminiu metimu viena ranka užbaigė L.Lekavičius, o kėlinuką dviem taškais iš po krepšio užbaigė A.Rubitas – 64:73.

Dvitaškiu ketvirtą kėlinuką pradėjo A.Rubitas, varžovų gynybą aštriu reidu sudraskė R.Jokubaitis, o L.Lekavičius pelnė penkis taškus iš eilės – 73:77. A.Rubitas pelnė taškus atkovojęs kamuolį po varžovų krepšiu, o L.Lekavičius metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą – 77:77. Du baudų metimus pataikė A.Rubitas, T.Walkupas pataikė tritaškį iš kampo, bet varžovai įgijo pranašumą – 82:89. Tolimu metimu į varžovų atkarpą atsakė R.Jokubaitis, penkis taškus surinko N.Hayesas, dvitaškį pataikė L.Lekavičius, bet pergalei to nepakako. Žalgiriečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 92:98.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16, R.Jokubaitis 15, A.Rubitas 13 (7 atk. kam.), M.Grigonis 10, J.Lauvergne 9 (5 rez. perd.), N.Hayesas 9 (6 atk. kam.), T.Walkupas 8 (8 rez. perd.), S.Vasturia 8, M.Gebenas 2, P.Jankūnas 2, A.Milaknis 0.

„AX Armani Exchange“: K.Punteris, Z.LeDay 20 (6 atk. kam.), S.Shieldsas 17, M.Delaney 13 (4 rez. perd.), K.Hinesas 10 (6 atk. kam.).