Naujasis žalgirietis E.Mudiay'us: nuo karo Konge iki NBA startinio penketo žaidėjo

Naujasis žalgirietis E.Mudiay'us: nuo karo Konge iki NBA startinio penketo žaidėjo 0 0 2021-08-24 10:30 © AP nuotr.

Rankomis su Kauno „Žalgiriu“ sukirtęs 25 metų 191 cm ūgio Emmanuelis Mudiay'us tapo paskutiniu šio tarpsezonio žalgiriečių pirkiniu. „Žalgiris Insider“ kviečia iš arti susipažinti su iš Kongo kilusiu ir JAV pilietybę turinčiu šviežiai iškeptu žalgiriečiu.

E.Mudiay'us vaikystė Konge buvo paženklinta skaudžių įvykių. Būdamas vos 2 metų amžiaus, būsimas krepšininkas neteko tėvo Jeano-Paulo, kuris mirė nuo širdies smūgio. Našle likusi Therese turėjo išlaikyti tris be šeimos galvos likusius berniukus – Emmanuelį ir du vyresnius jo brolius Jeaną-Michelį ir Stephane‘ą.

Tai dar buvo ne viskas. Jeaną-Paulą mirtis ištiko, kai tuomet Zairu besivadinusiame Konge įsiplieskė karas. Kruvinas konfliktas, į kurį ilgainiui įsitraukė 9 Afrikos žemyno šalys, truko iki 2003 m. ir nusinešė daugiau nei 5 milijonus gyvybių.

Kasdieniu Mudiay'ų šeimos palydovu tapo baimė, o šalia nuolat slankiojo mirties ir karo šešėliai – degė pastatai, gatvėse buvo numesti nužudytųjų kūnai. Kalbėdamas su „Sports Illustrated“, E.Mudiay brolis Stephane‘as prisiminė, kad viena paklydusi kulka pataikė į jų šeimos namus ir peršovė giminaičio petį.

Therese nusprendė, kad daugiau taip tęstis nebegali ir pateikė prašymą JAV imigracijos tarnybai atvykti į šalį, kurioje gyveno moters sesuo. E.Mudiay'aus motinai buvo suteikta galimybė į prieglobstį, tačiau vaikai turėjo likti Konge pas senelius iš tėvo pusės, kol bus sutvarkyti reikiami dokumentai. Tik po metų trys Mudiay šeimos berniukai atvyko į Ameriką.

Šeima greitai prisitaikė prie gyvenimo kitoje šalyje ir kultūroje, nors berniukams kurį laiką teko lipti per kalbos barjerą – jie šnekėjo tik prancūziškai, tačiau kaip kalbėjo vyresnėlis S.Mudiay: „vos atvykę mes jautėmės amerikiečiais“…

Vėliau afrikiečiui sėkmingai susiklostė karjera ir jis prasimušė net į NBA lygą.

0 0

Komentarai (0)