„Neptūnas“ nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą © lkl.lt nuotr.

Klaipėdos „Neptūno“ (13-12) pasaka su Georgios Vovoru tęsiasi.

Klaipėdiečiai savo namų tvirtovėje 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13-12) ir pratęsė savo pergalių seriją iki septynių. Tuo tarpu svečiams tai buvo jau ketvirtoji nesėkmė paeiliui.

Dar iki tol klaipėdiečiai buvo užsitikrinę tarpusavio pranašumą prieš Panevėžio krepšininkus, tad šis laimėjimas „Neptūną“ kelia į penktąją vietą, o „7bet-Lietkabelis“ krenta į šeštąją. Ketvirtoje pozicijoje šiuo metu žengia Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (14-11) ekipa, turinti tarpusavio pranašumą prieš uostamiesčio klubą.

„Neptūnas“ šiemet tapo panevėžiečių skriaudiku – išrašė ne tik tris pralaimėjimus „Betsafe-LKL“, bet sykį parklupdė ir Citadele KMT ketvirtfinalyje. Tiesa, serijoje Nenado Čanako auklėtiniams pakako dramatiškos pergalės, jog būtų iškovotas kelialapis į finalo ketvertą.

Sėkmingai puolime startavę svečiai po dešimties minučių pirmavo 27:20. Netrukus jų atotrūkis tapo dviženklis (35:24), bet tai pažadino šeimininkus, kurie vos per kelias minutes pelnė 15 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį – 39:35. „Neptūnas“ pirmąją mačo dalį užbaigė su trapia persvara – 43:41.

Po pertraukos klaipėdiečiai dar labiau užkūrė puolimo mašiną ir susikrovė dviženklį pranašumą (55:45). Nors panevėžiečiai puolime taip pat išliko solidūs, Timo Lambrechto metimas paskutinę trečiojo ketvirčio sekundę jo ekipai išlaikė solidų rezervą – 74:63.

„7bet-Lietkabelis“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo demonstruodamas charakterį ir sparčiai naikindamas savo deficitą. Įpusėjus kėliniui buvo atstatyta lygybė – 76:76. Šeimininkai atkuto ir susigrąžino iniciatyvą – paskutinę minutę pasitiko pirmaudami 85:80. Panevėžiečiai dar kabinosi į rungtynes, bet sukurti nedidelio stebuklo jiems nepavyko ir po finalinės teko darkart pripažinti uostamiesčio krepšininkų viršenybę.

Nuostabius pasirodymus surengė „Neptūno“ lietuvių trijulė. Žygimantas Janavičius pasiekė karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą ir dvigubą dublį (11 tšk., 14 rez. perd., 28 naud. bal.). Puikiai ir vėl atrodė Ąžuolas Tubelis, kurio sąskaitoje – 22 taškai, 5 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai. Deividas Gailius svariai prisidėjo rezultatyvumu – pelnė 19 taškų.

Pralaimėtojams 19 taškų ir tiek pat naudingumo balų rinko Deividas Sirvydis, naudingi buvo ir abu gynėjai – Paulius Valinskas (12 tšk., 5 rez. perd., 5 atk. kam., 22 naud. bal.) bei Diante Baldwinas (13 tšk., 7 atk. kam., 18 naud. bal.).

„Neptūnui“ pasiekti pergalę nesukliudė ir tai, jog iš rikiuotės dėl apendicito operacijos kone mėnesiui iškrito vienas komandos lyderių – Ignas Sargiūnas. Svečiai ir vėl vertėsi be Dovio Bičkauskio.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 22, Deividas Gailius 19, Mindaugas Girdžiūnas 13, Timas Lambrechtas ir Žygimantas Janavičius po 11, Thomas Rutherfordas 6.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 19, Diante Baldwinas 13, Paulius Valinskas ir Nikola Popovičius po 12,  Martynas Varnas 11, Vytenis Lipkevičius 8, Džordže Gagičius 7.