Klaipėdos „Neptūno“ (3/5) komanda nutraukė penkių pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ ir namuose 80:74 (17:25, 24:17, 16:8, 23:24) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4/5).

Pasvalio komanda pirmoje mačo dalyje ėmė kontrolę į savo rankas (23:15) ir skirtumą vertė dviženkliu – 31:21. Vis tik „Neptūno“ aukštaūgiai ėmė mažinti deficitą (27:31), o antram kėliniui einant į pabaigą Nojus Mineikis trimis baudų metimais išvedė į priekį klaipėdiečius – 41:40.

Dabar jau aikštės šeimininkai atrodė užtikrinčiau, prie augusio pranašumo prisidėjo ir Martynas Mažeika su Tadu Pažėra, o kol „Pieno žvaigždės“ stipriai strigo puolime, Benas Griciūnas persvarą didino iki 10 taškų – 57:47.

Nepaisant to, per tris paskutines kėlinio minutes technines pražangas gavo ir „Neptūno“ suolelis, ir treneris Tomas Gaidamavičius. Vėliau tokią nuobaudą užsidirbo ir „Pieno žvaigždžių“ strategas Gediminas Petrauskas.

Emocijos nieko pernelyg nekeitė – „Neptūnas“ toliau laikė iniciatyvą savo rankose, o N.Mineikio tolimas šūvis leido matyti pergalę horizonte – 68:54. Ją beliko įtvirtinti per likusį laiką, nors varžovai dar bandė priartėti (70:76). Danielis Amigo dar labiau skirtumo nesumažino, o pergalės uostamiesčio ekipa nepaleido.

N.Mineikis pelnė 12 taškų ir taip sužaidė kol kas geriausią savo mačą „Betsafe-LKL“.

Pasvalio klube debiutavęs Edgaras Želionis per 17 minučių prametė dvitaškį ir du baudų metimus, atkovojo 3 kamuolius, 1 – perėmė, kartą suklydo, išprovokavo pražangą, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko -4 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 18, Tadas Pažėra 16, Nojus Mineikis 12, Simas Galdikas 9 (8 atk. kam.), Benas Griciūnas 7 (5 atk. kam.), Norbertas Giga 6, Evaldas Šaulys ir Matas Jogėla – po 5.

„Pieno žvaigždės“: Branko Mirkovičius 18 (5 rez. perd., 3/5 trit.), Karolis Giedraitis 13, Tomas Lekūnas 11 (0/4 trit.), Danielis Amigo 9 (5 atk. kam.), Jahennsas Manigat ir Andreja Milutinovičius – po 8.