„Neptūno“ dubleriai išvykoje susitvarkė su „Ežerūnu“ © nklyga.lt

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO – NKL). Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje 79:73 (25:16, 18:19, 16:16, 20:22) palaužė „Ežerūno“ (0-2) krepšininkus.

Uostamiesčio ekipą į pergalę vedė veteranas Vytautas Šarakauskas, per 31 minutę pelnęs 25 tašką (5/8 trit.) atkovojęs 10 ir perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Molėtų komandoje siautėjęs Ignas Lukošius vien per pirmąją mačo pusę pelnė 24 taškus (11/15 dvit., 2/6 baudos), atkovojo 9 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

Iš viso jis pelnė 30 taškų ir sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes, taip pat atkovojo 13 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus.

Šiame mače klaipėdiečiai pataikė 10/23 tritaškių (43%), tuo metu molėtiškiai – 3/11 (23%).

Įpusėjus pirmajame ketvirčiui Klaido Metrikio ir Vytauto Šarakausko pastangomis klaipėdiečių pranašumas siekė 9 taškus (15:6), antroje kėlinio dalyje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir klaipėdiečių pranašumas liko nepakitęs (25:16)

Antrojo ketvirčio viduryje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai įgijo dviženklę persvara 37:26, tačiau Igno Lukošiaus pastangomis „Ežerūno“ krepšininkai iki kėlinio pabaigos sušvelnino rezultatą 43:35.

Per pirmuosius du kėlinius „Neptūnas-Akvaservis“ nesustabdė vidurio puolėjo Igno Lukošiaus, kuris pelnė 24 taškus bei atkovojo 9 kamuolius.

Po ilgosios pertraukos uostamiesčio ekipa stabtelėjo – persvara sumenko iki 1 taško (47:46), tačiau tuomet „Neptūnas-Akvaservis“ ėmė realizuoti vieną metimą po kito, spurtavo 9:2 ir kėlinį užbaigė pirmaudami (59:51)

Likus žaisti 90 sekundžių „Ežerūno“ krepšininkai priartėjo iki 4 taškų, tada Adomas Sidarevičius pelnė du taškus, kitoje atakoje „Ežerūnas“ prarado kamuolį, o Klaidas Metrikis pelnė du taškus su pražangą, taip įtvirtindamas pirmąją „Neptūno-Akvaservis“ pergalę (79:73).

Molėtų klubas vertėsi be puolėjo Manto Šerkšno.

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 25 (10 atk. kam.), Klaidas Metrikis 16, Herkus Kumpys 9 (6 atk. kam.).

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 30 (13 atk. kam.), Rokas Gadiliauskas 11, Rokas Jukonis 8.