NKL: „Delikatesas“ per kėlinį suvalgė „Perlą“ © stopkadras

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė Joniškio „Delikateso“ (17-16) krepšininkai, kurie namuose 81:71 (15:14, 27:9, 12:18, 27:31) nugalėjo svečius iš sostinės – Vilniaus „Perlą“ (14-19).

Jei pirmajame kėlinyje abi komandos varžėsi lygiai (15:14 pirmavo „Delikatesas“), tai antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė.

„Perlas“ po pusantros minutės antrajame kėlinyje pirmavo 17:15, tačiau „Delikatesas“ spurtavo 27:6, o Eimanto Stankevičiaus tolimas metimas su ilgosios pertraukos sirena suteikė Joniškio klubui 19 taškų persvarą – 42:23.

Nors abu likusius kėlinius „Delikatesas“ pralaimėjo, antroje mačo dalyje joniškiečiai atlaikė visus svečių bandymus juos prisivyti ir šventė pergalę.

Joniškiečius į pergalę vedė Stankevičius, kuris per 34 minutes pelnė 25 taškus (3/8 dvit., 5/12 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Keturi „Perlo“ krepšininkai kartu sumetė 66 taškus, o vienas iš jų – Ignas Juškevičius – užfiksavo 20 taškų (10/14 dvit., 0/1 trit.), 16 sugriebtų kamuolių ir 31 efektyvumo balo rodiklius.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 25 (9 atk. kam., 29 naud. bal.), Giedrius Stankevičius 19 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), Andrius Globys 10 (5 atk. kam.), ..., Airidas Giedraitis 4 (5 atk. kam.).

„Perlas“: Ignas Juškevičius 20 (16 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 18 (8 atk. kam., 20 naud. bal.), Jokūbas Rubinas 15, Ąžuolas Tubelis 13.

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė „Šilutės“ (22-11) krepšininkai, kurie namuose 71:63 (18:16, 17:20, 21:12, 15:15) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (20-13) komandą.

Pirmąjį ketvirtį „Šilutė“ pradėjo spurtu 13:0 ir pirmuosius „Neptūno-Akvaservis“ taškus pelnė po keitimo pasirodęs Deividas Rasys. Antroje kėlinio dalyje klaipėdiečiai taškus pradėjo rinkti daugiausiai baudų metimais ir sumažino deficitą iki 2 taškų (16:18).

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliais Nojaus Mineikio ir Luko Kreišmonto tritaškiais metimais ir klaipėdiečiai spurtavo 13:2. Po „Šilutės“ komandos minutės pertraukėlės klaipėdiečiai leido varžovams priartėti ir po dviejų kėlinių „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo minimalų pranašumą 36:35.

Po ilgosios pertraukos aikštėje ir toliau vyko įnirtinga kova, komandos keitėsi tiksliais metimais, bet sėkmingiau sužaidę „Šilutės“ krepšininkai įgijo 4 taškų pranašumą  (45:41).

Antrojoje kėlinio dalyje „Šilutė“ nemažino apsukų ir susikrovė 8 taškų pranašumą (56:48).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šilutės“ krepšininkai buvo įgiję dviženklį pranašumą, tačiau Deivido Rasio pastangomis klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (62:58).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dvi minutes po Klaido Metrikio tritaškio atsilikimas sumažėjo iki 3 taškų, bet užtikrinčiau mačo pabaigą sužaidę „Šilutės“ krepšininkai iškovojo pergalę 71:63.

Šiose rungtynėse „Neptūno-Akvaservis“ gretose nerungtyniavo Vytautas Šarakauskas.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 16, Nojus Mineikis 11 (7 atk. kam.), Deividas Rasys 10.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 18 (8 atk. kam. 5 rez. perd.), Omaras Alstonas 13 (10 atk. kam.), Ernestas Sederevičius 10.

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybėse pasiekė „Palangos Kuršiai“ (14-18), kurie išvykoje 98:68 (31:11, 22:13, 20:30, 25:14) nugalėjo Šilalės „Lūšies“ (8-25) krepšininkus.

Pajūrio krepšininkai į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje, kai patys įmetė 31 tašką, o varžovams leido surinkti tik 11. Antrajame ketvirtyje palangiškiai savo pozicijas dar labiau pagerino (po II kėl. – 53:24), tad antrai rungtynių pusei daug intrigos likę jau nebebuvo.

„Kuršiai“ varžovus gerokai pranoko kovoje dėl atšokusių kamuolių – patys sugriebė 47 kamuolius, kai „Lūšis“ vos 31.

Palangiškiai buvo pranašesni ir rezultatyvių perdavimų grafoje, kai 28 sykius rezultatyviai perdavė kamuolį komandos draugams. Tuo metu Rietave rungtyniavusi „Lūšis“ atliko 18 rezultatyvių perdavimų.

Išskirtinį pasirodymą surengė Quincy Tayloras, kuris per 27 minutes įmetė 25 taškus (7/11 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud. met.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 36 naudingumo balus.

„Lūšis“: Justas Košys 20 (5 atk. kam., 25 naud. bal.), Ugnius Mineikis 14, Mindaugas Čepauskas 12, Raimondas Matutis 10, Eimantas Žilius 9 (8 atk. kam.), Vidas Veryga 2 (5 atk. kam.).

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 25 (7 rez. perd., 6 atk. kam., 36 naud. bal.), Laurynas Lučinskas 14, Robertas Keliačius (6 atk. kam.) ir Luka Zaharijevičius (9 atk. kam.) po 11, Mindaugas Reminas 9 (5 rez. perd.), Karolis Sapiega 8 (9 atk. kam.), Edgaras Danys 7 (5 rez. perd.), Mykolas Dieninis 4 (5 atk. kam.), Aidas Viskontas 3 (6 atk. kam.).