NKL: P.Poška išplėšė pergalę „Šilutei“ metimu iš aikštės vidurio © stopkadras

Paulius Poška Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) įspūdingu metimu iš aikštės vidurio padovanojo „Šilutės“ komandai ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.

„Šilutė“ savo žiūrovų akivaizdoje per pratęsimą 80:77 (18:21, 17:12, 17:20, 15:14, 13:10) įveikė Kauno „Žalgirio“ dublerius (2-2).

Iki pratęsimo pabaigos likus 12,2 sek. rezultatas buvo lygus (77:77), o ataką organizavo „Žalgiris-2“. Kerras Kriisa buvo netikslus iš vidutinio nuotolio, o likus 5 sek. kamuolį sugriebė 20-ies metų 206 cm ūgio P. Poška.

Jis pasivarė kamuolį iki vidurio linijos ir išmetė kamuolį, o šis atšoko nuo lentos ir įkrito į krepšį. Šilutės salėje sprogus emocijoms, P. Poška ramiai nužvelgė aplinkinius, o netrukus su komandos draugais ėmė švęsti pergalę.

Tas pats P. Poška „Šilutę“ patempė dar prieš prieš pat lemiamas atakas, kuomet likus 12,2 sek. dvitaškiu išlygino rezultatą.

Iš viso puolėjas per 34 minutes pelnė 20 taškų (5/8 dvit., 1/9 trit., 7/10 baudos), atkovojo 8 kamuolius ir perėmė vieną kamuolį. Prieš pergalingą metimą pro šalį skriejo visi 8 jo tritaškiai.

„Šilutė“: Paulius Poška 20 (8 atk. kam.), Byronas Sanfordas 18 (11 atk. kam.), Valdas Vasylius 13 (12 atk. kam.) Linas Lekavičius 9 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Andrius Gaidys 8.

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 14, Erikas Venskus (12 atk. kam.) ir Kerras Kriisa (5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.) po 12, Karolis Babušis 11, Vitalijus Kozys 8.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (3-1) iškovojo trečiąja pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje įveikę Šakių „Vytį“ (1-3) 98:88 (22:24, 27:16, 22:30, 27:18).

Šakių komandai nepadėjo penki krepšininkai. Su komanda nebuvo trys prieš tris turnyre žaidžiančių Aurelijaus Pukelio, Pauliaus Beliavičiaus, Marijaus Užupio ir Šarūno Vingelio. Žaisti negalėjo ir Evaldas Džiaugys.

Pirmajame rungtynių ketvirtyje abi komandos rengė vieną po kitos rezultatyvias atakas, o po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo nežymų dviejų taškų pranašumą (24:22).

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai. Komandinio žaidimo ir sėkmingos kovos po krepšiais dėka, klaipėdiečiai prieš ilgąją pertrauką susikrovė 9 taškų persvarą.

Po ilgosios pertraukos svečių komanda ir toliau baudė varžovus taikliais metimais, o vienu metu turėjo ir rekordinę 11 taškų persvarą. Tačiau šeimininkai, daugiausia Justo Sakalausko vedami, sparčiai mažino deficitą ir po trečiojo kėlinio Klaipėdos komandos pranašumas ištirpo iki minimalaus (71:70).

Ketvirtajame ketvirtyje abi komandos kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro. Vis dėlto Klaipėdos komanda rungtynių pabaigoje išlaikė šaltesnius nervus ir finalinę atkarpą laimėjo 14:6. Tai buvo jau trečioji paeiliui Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ pergalė.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 17 (7 atk. kam), Vytautas Šarakauskas 16 (11 atk. kam), Nojus Minekis ir Deividas Rasys po 13, Lukas Kreišmontas 11, Herkus Kumpys 10.

„Vytis“: Justas Sakalauskas 32, Domantas Vilys 17 (8 rez. perd.), Rokas Stankevičius 12.