Nugriuvęs V. Čeponis: „Žalgiris“ kuo skubiai turi spręsti vieną problemą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Po Kauno ekipos nesėkmės Eurolygoje savo nuomonę socialiniame tinkle išreiškė TV komentatorius Vaidas Čeponis.

„Žalgiris“ krito į duobelę, o aš iš apmaudo, nepamažinęs nealkoholinio alaus, griuvau į pusnį.

Vakar kauniečiai iš esmės neturėjo jokių prošvaisčių net pagalvoti apie pergalę Barselonoje.

Pirmojo rato rungtynėse Kaune šeimininkai rimtai padraskė akis „Barcai“, o vakar, išskyrus pirmąjį kėlinį, žaidimas vyko į vieną krepšį. Kodėl?

Susidarė įspūdis, kad daugelį „Žalgirio“ krepšininkų kankina nuovargis. Ypač tai pasireiškė dažnu vėlavimu tiek individualioje, tiek komandinėje gynyboje.

Jėgų tikriausiai atėmė ir KMT finalo ketvertas, kuris Lietuvos čempionams netapo labai lengvu pasivaikščiojimu parke.

Kauno komanda tris kėlinius lygiai žaidė su „Neptūnu“, dalį dvikovos su „Lietkabeliu“ irgi turėjo šiokių tokių bėdų.

Pirmiausia nebe tokie švieži kaip anksčiau buvo Grigonis ir Milaknis. Pavyzdžiui, Marius į „Neptūno“ krepšį įmetė 5 taškelius, „Lietkabelio“ – 7, o vakar – 8. Artūro rezultatyvumas irgi smarkiai sumažėjo.

Tačiau nuovargis, manau, nebuvo pagrindinė nesėkmės Katalonijoje priežastis. Pagrindinis dalykas tas, kad svečiai absoliučiai nerado jokių priešnuodžių „Barcos“ gynybos sistemai, kai visi penki Katalonijos klubo žaidėjai (dažniausiai po kurio nors „Žalgirio“ aukštaūgio užtvaros vienam iš gynėjų) keisdavosi ginamaisiais.

Pamatėme, kaip sudėtinga kauniečiams išnaudoti tokiu būdu atsiradusias pranašumo situacijas. Turiu omeny tai, kad mūsų antrosios linijos žaidėjai nesugebėjo vienas prieš vieną įveikti lėtesnių, bet mobilių aukštaūgių Oriolos, Davieso, Šmito (velniškai trūko reaktyvinio Lekavičiaus).

Taip pat mūsiškių gynėjams buvo itin sunku atlikti perdavimą savo priekinės linijos krepšininkams, prie kurių likdavo žemesni oponentai – klaidos pylėsi kaip iš gausybės rago.Net jei tokie perdavimai pasiekdavo adresatą, „Barcos“ žaidėjai labai sumaniai dvigubindavo gynybą prieš „Žalgirio“ aukštus žaidėjus.

Tuo tarpu žalgiriečiai ne pirmą ir ne antrą kartą šį sezoną skaudžiai kentėjo tokiose situacijose. Ypač, jei varžovų komandos turi judrius aukštaūgius ir fiziškai tvirtus gynėjus.

Mūsiškiams reikia kuo greičiau spręsti šią problemą, nes būsimi varžovai tikrai žinos šią Kauno ekipos silpnybę.

Esant tokioms „mismatchų“ situacijoms, puolant reikia ne vien gero išsidėstymo. Svarbus dalykas tas, kad perdavimus priekinei linijai dažniausiai reiki atlikti iš aikštės krašto ar pusiau krašto, o ne ties viduriu.

Dvigubindama gynybą viename aikštės krašte „Barca“ palieka laisvą žalgirietį kitame krašte. Tačiau kamuolį gavusiam mūsų aukštam žmogui be galo sudėtinga atlikti ilgą skersą perdavimą. Be to, yra rimtas pavojus suklysti.

Tokiu atveju vienas iš variantų rasti išeitį – pusiau krašte (ne kamuolio pusėje) stovinčio žaidėjo kirtimas į baudos aikštelę.Dar vienas svarbus momentas, kad „Žalgirio“ aukštaūgiai priima kamuolį nepatogioje padėtyje, toliau nuo krepšio. Juos iš komfortiškos padėties kartais išstumia (paga taisykles) fiziškai stiprūs antrosios linijos žaidėjai. O to neturėtų būti – mūsų aukšti žmonės kontaktu neturėtų nusileisti priešininkų gynėjams.

Apie tai galima kalbėti ir plačiau, bet daugiau nesiplėsiu, čia FB postas, o ne straipsnis. Apie „Barcelona“ ir „Žalgirio“ dvikovą penktadienį plačiau kalbėjomės su buvusiu Kauno klubo vyriausiuoju treneriu Rimantu Grigu „Delfi“ laidoje „Krepšinio zona“.Vakar ir žalgiriečių gynyba neblizgėjo.

Neveikė ilgai naudojama „Ice“ gynyba. O jei šeimininkų gynėjas (ypač Higginsas) pasinaudodavo aukštaūgio užtvara, „Žalgirio“ vidurio puolėjas neretai per giliai baudos aikštelėje.

Visiškai nepamatėme efektyvesnio „Step out‘o“. Vienoje „Barcos“ atakoje svečiai ėmė gintis aikšte, bet tik po vieno taiklaus Mirotičiaus tritaškio tokios gynybos iškart atsisakė.

Nors žalgiriečiai sužaidė labai prastas rungtynes, jie tikrai smarkiai nekomplikavo savo šansų kautis dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Gerai, kad dabar teks žaisti namie su viena autsaiderių „Crvena Zvezda“, kurią kamavo koronavirusas, kuri visavertiškai kurį laiką nesitreniravo ir kuriai tikėtina atstovaus ne visi krepšininkai.

Taigi puiki galimybė „Žalgiriui“ grįžti į pergalių kelią, atgauti pasitikėjimą, o po to pabandyti paklupdyti apsilpusį ir traumų išretintą „Realą“, – rašė V. Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • Agas

  Cia tau problema reikia isspresti ceponi ir as tau galiu padeti tik prasyk kur galim susitikti

  • +5
 • Kaka

  Nu kokie dar priešnuodžiai Barsos ginybai, kai žalgirio puolimo architektas dirba Barsoje? Čeponi? Atsibusk, padauginai alaus

  • +5
 • Agas

  Cia tau problema reikia isspresti ceponi ir as tau galiu padeti tik prasyk kur galim susitikti

  • +5
 • Kaka

  Nu kokie dar priešnuodžiai Barsos ginybai, kai žalgirio puolimo architektas dirba Barsoje? Čeponi? Atsibusk, padauginai alaus

  • +5
 • Kaka

  Nu kokie dar priešnuodžiai Barsos ginybai, kai žalgirio puolimo architektas dirba Barsoje? Čeponi? Atsibusk, padauginai alaus

  • +5
 • Agas

  Cia tau problema reikia isspresti ceponi ir as tau galiu padeti tik prasyk kur galim susitikti

  • +5

Kitos naujienos