„Palangos Kuršiai“ iš Gargždų išsivežė lengvą pergalę © „Kuršiai“ nuotr.

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo „Palangos Kuršių“ (7-12) krepšininkai, kurie išvykoje 94:78 (30:14, 18:22, 26:22, 20:20) nugalėjo „Gargždų“ (8-10) komandą.

Pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos, pajūrio krepšininkai susikrovė dar pirmajame kėlinyje.

Vos prasidėjus rungtynėms „Kuršiai“ spurtavo 23:8, o po dešimties žaidimo minučių savo sąskaitoje jau turėjo 16 taškų pranašumą – 30:14.

Iki susitikimo pabaigos „Gargždams“ deficito panaikinti taip ir nebepavyko, todėl palangiškiai šventė septintąją sezono pergalę.

„Kuršius“ į pergalę vedė po 24 taškus pelnę Mindaugas Reminas (2/2 dvit., 6/9 trit., 2/2 baud. met.) ir komandos kapitonas Aidas Viskontas (7/9 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud. met.). Pastarasis dar atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

„Gargždai“: Deividas Anužis (8 rez. perd.) ir Mantas Ruikis po 15, Rimantas Daunys (5 atk. kam.) ir Laurynas Mikalauskas (10 atk. kam.) po 12, Ernestas Jonkus 10.

„Kuršiai“: Aidas Viskontas (13 rez. perd.) ir Mindaugas Reminas po 24, Robertas Keliačius 18, Quincy Tayloras 8 (5 rez. perd.), Mykolas Dieninis 7 (11 atk. kam.).

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (13-5) nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje 78:71 (23:21, 21:20, 15:17, 19:13) palaužė Tauragės krepšinio klubo (5-14) krepšininkus.

Įpusėjus pirmajam ketvirčiui Herkaus Kumpio ir Vytauto Šarakausko pastangomis klaipėdiečių pranašumas siekė 4 taškus (15:11). Antroje kėlinio dalyje kiek geriau sužaidė Tauragės krepšininkai, bet po taiklaus Deivido Rasio tritaškio klaipėdiečiai turėjo 2 taškų persvara (23:21)

Antrojo ketvirčio viduryje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai po prastai sužaistos atkarpos turėjo 5 taškų deficitą (31:36), tačiau tada klaipėdiečiai pataikė tris tritaškius, Vytautas Šarakauskas pridėjo dėjimą ir po dviejų kėlinių „Neptūnas-Akvaservis“ pirmavo rezultatu 44:41.

Per pirmuosius du kėlinius „Neptūnas-Akvaservis“ pataikė 10 iš 17 tritaškių (58 proc.), tuo metu varžovai – 2 iš 8 (25 proc.).

Po ilgosios pertraukos uostamiesčio ekipa stabtelėjo ir Tauragės krepšininkai išsiveržė į priekį (52:53). Tuomet komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o po Nojaus Mineikio tritaškio „Neptūnas-Akvaservis“ turėjo minimalų pranašumą (59:58).

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas-Akvaservis“ ėmė realizuoti vieną metimą po kito ir įgijo dviženklį pranašumą (77:64). Per likusį laiką Tauragės krepšininkai spėjo tik sušvelninti rezultatą (78:71).

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 22 (9 atk. kam.), Herkus Kumpys 20, Dovydas Romančenko 12.

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 15, Karolis Babkauskas 13, Deividas Keburys 12.

Nelengvą pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ ir Baltarusijos turnyre iškovojo „Telšių“ ekipą.

„VIKINGLOTTO-NKL“ pirmenybių lyderiai tik po sėkmingai sužaisto ketvirtojo kėlinio namuose 94:82 (19:28, 29:14, 17:23, 29:17) pranoko Minsko „Cmoki-2“ komandą, kuriai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rungtyniauti likus 7 minutes šeimininkai pirmavo 75:71, tačiau jau netrukus Ainaras Budginas ir Eimantas Kudas smeigė po tritaškį, Vilius Pocius pridėjo dvi taiklias baudas, o iš viso 4 minučių atkarpą „Telšiai“ laimėjo 12:3 ir susikrovė 13 taškų pranašumą (87:74).

Per likusias 3 minutes svečiai iš Baltarusijos sėkmingo spurto surengti nesugebėjo ir telšiškiai šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Mindaugas Norkus, kuris per 29 aikštelėje praleistas minutes pelnė 18 taškų (8/10 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo du varžovų metimus, tiek pat kartų suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Žygimantas Jocys, kurio sąskaitoje 20 taškų (4/5 dvit., 4/7 trit.), 4 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai.

„Telšiai“: Žygimantas Jocys 20 (4 rez. perd.), Mindaugas Norkus 18 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 24 naud. bal.), Ernestas Bružas (9 rez. perd.) ir Ainaras Budginas (5 rez. perd.) po 15, Tomas Rimša 13 (3/3 trit.), Vilius Pocius 10 (5 atk. kam.).

„Cmoki-2“: Vladzislavas Blizniukas 19 (4 rez. perd.), Vadzimas Stubeda 13 (5 atk. kam.), Vladzimiras Krysevičius 10.