Pasaulio čempionato treneriai, puikiai pažįstantys pergalių skonį © fiba.com nuotr.

Būsimajame pasaulio čempionate Kinijoje krepšinio sirgaliai galės ne tik stebėti aikštėje besikaunančius garsius atletus, bet ir jiems vadovaujančius tituluotus trenerius.

FIBA nusprendė sudaryti daugiausiai laimėjimų per savo kaip žaidėjų ir strategų karjeras iškovojusių asmenybių sąrašą.

Aleksandras Djordjevičius (Serbija)

Įspūdingą trofėjų kolekciją sukaupęs 51-erių serbas gali pasigirti pasaulio čempiono titulu, kurį iškovojo kaip žaidėjas (1998 m.), taip pat 1996 m. sidabro medalį Atlantos olimpinėse žaidynėse, aukso medalius Europos čempionatuose (1991, 1995 ir 1997 m.). Jis taip pat yra triumfavęs 1992 m. Eurolygoje bei laimėjęs tris R.Koračo taures.

Tapęs treneriu Aleksandras sugebėjo perteikti tvirtą mentalitetą savo auklėtiniams - 2014 m. pasaulio čempionate, 2016 m. olmpinėse žaidynėse bei 2017 m. Europos čempionate užimtos antrosios vietos. 2019 m. jis su Bolonijos „Virtus“ visus varžovus įveikė ir FIBA Čempionų lygoje.

Sergėjus Bazarevičius (Rusija)

54-erių specialistas nacionalinei ekipai vadovauja nuo 2016 metų ir didžiausius laimėjimus yra pasiekęs kaip žaidėjas: 1990 m. pasaulio čempionate užėmė antrąją vietą, per plauką nuo čempiono vardo liko 1993 m. Vokietijoje vykusiame čempionate bei liko antras 1994 m. pasaulio čempionate.

Vincentas Collet (Prancūzija)

Jau dešimt metų prancūzams diriguojantis treneris aukso laikotarpį išgyveno prieš kelis metus. 2011 m. jis nuvedė auklėtinius ant antrojo pakylos laiptelio Europos čempionate, triumfavo 2013 metų Europos pirmenybėse, užėmė trečią vietą 2014 m. pasaulio čempionate, tokia pat vieta džiaugėsi ir 2015 m. Senojo žemyno pirmenybėse.

Steve'as Kerras (JAV trenerio asistentas)

Greggui Popovičiui padedantis specialistas, kaip žaidėjas, yra laimėjęs 1986 m. pasaulio čempionatą, o savo kolekcijoje turi 8 NBA čempiono žiedus (5 kaip krepšininkas, 3 kaip treneris).

Aleksandras Petrovičius (Brazilija)

Buvęs Vilniaus „Ryto“ treneris sėkmingai vadovauja brazilams ir padėjo jiems prasimušti į 18-tą pasaulio čempoionatą iš eilės. Didžiausius pasiekimus jis yra iškovojęs kaip žaidėjas: su Jugoslavija 1982 ir 1986 m. planetos pirmenenybėse, 1984 olimpinėse žaidynėse, 1987 m. Europos čempionate yra užėmęs trečiąsias vietas, du kartus visus varžovus įveikęs Eurolygoje.

1995 m. jis su Kroatijos rinktine Atėnuose (Europos čempionate) pasidabino bronzos medaliu.

Henrikas Rodlis (Vokietija)

50-metis vokietis tik 2017 metais perėmė komandos vairą iš Chriso Flemingo, tačiau jauniesiems šios rinktinės talentams nereikia baimintis dėl trenerio patirties stokos. Jis, kaip krepšininkas, yra tapęs 1993 metų Europos čempionu, o 2002 m. pasaulio čempionate JAV su legendiniu Dirku Nowitzkiu džiaugėsi bronzos medaliais.

Į vertų paminėti pavardžių sąrašą FIBA taip pat įtraukė Nestorą Garcia (Dominikos Respublika), Sergio Hernandezą (Argentina), Jae Hurą (P.Korėja), Julio Lamasą (Japonija), Nicką Nurse'ą (Kanada), Mario Palmą (Tunisas) ir Sergio Scariolo (Ispanija).

Straipsnio įvertinimas: 0 0
  • jei neklystu

    adomaitis yra laimejes vos viena titula: karaliaus mindes taure su rytu ane?

    • 0
  • jei neklystu

    adomaitis yra laimejes vos viena titula: karaliaus mindes taure su rytu ane?

    • 0
  • jei neklystu

    adomaitis yra laimejes vos viena titula: karaliaus mindes taure su rytu ane?

    • 0

Kitos naujienos