Lietuvos rinktinė pasiekė sudėtingą pergalę prieš Čekiją © krepsinionamai.lt nuotr.

Paskutinėse draugiškose rungtynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiekė sunkią pergalę. Dainiaus Adomaičio treniruojama ekipa Seule 82:79 palaužė irgi Pasaulio taurei besiruošiančią Čekiją.

Pirmajame rungtynių kėlinyje lietuviams sekėsi šiek tiek sudėtingiau. Nors pradžioje aikštelėje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau įpusėjus ketvirčiui Čekijos rinktinė pradėjo didinti atotrūkį. Po penkių paeiliui pelnytų Blake'o Schilbo taškų varžovų pranašumas pasiekė dviženklę ribą – 19:8.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei jau buvo žymiai geresnis. Pradžioje po dvitaškį pridėję Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas lietuvių atsilikimą sumažino iki keturių taškų, o po poros minučių žaidimo Renaldo Seibučio pataikytas tritaškis pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį išvedė lietuvius – 28:27.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę mūsiškiai turėtą trijų taškų pranašumą po dviejų Manto Kalniečio tolimų metimų padidino iki dešimties – 55:45. Tiesa, saugesnį atstumą Lietuvos rinktinė turėjo trumpai. Iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus minutei keturis taškus pelnęs Patrikas Auda dar kartą išvedė čekus į priekį, bet paskutinėmis sekundėmis sudėtingu dvitaškiu atsakęs Lukas Lekavičius sugrąžino minimalią taškų atsargą Lietuvai – 65:64.

Lemiamo ketvirčio pradžioje komandos ir vėl žaidė taškas į tašką, o pirmiesiems labiau atitrūkti pavyko Čekijos krepšininkams. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos Lietuvos rinktinės varžovai padidino skirtumą iki keturių taškų – 77:73. Lietuvos rinktinės situaciją pagerino Jono Mačiulio tritaškis sumažinęs mūsiškių deficitą iki minimumo, o netrukus prie baudų metimo linijos stojęs M.Kalnietis išvedė Lietuvą į priekį – 80:79. Galiausiai dar du D.Sabonio baudų metimai įtvirtino nelengvą lietuvių pergalę – 82:79.

LIETUVA: Mantas Kalnietis 12 tšk., Domantas Sabonis ir Mindaugas Kuzminskas po 11 taškų, Renaldas Seibutis 9 tšk.

ČEKIJA: Jaromiras Bahačikas 16 tšk., Martinas Peterka ir Tomašas Satoransky po 13 tšk., Ondrejus Balvinas ir Patrikas Auda po 10 tšk.