Penkios didžiausios 2022–2023 m. Eurolygos sezono intrigos © Pauliaus Žukausko nuotr.

Eurolyga be jokios abejonės yra stipriausia Europos krepšinio lyga, prie televizorių ekranų kas savaitę pritraukianti visus europietiško krepšinio mylėtojus. 

2022-2023 m. Eurolygos sezonas prasidėjo itin intriguojančiai ir bent kol kas panašu, kad bet kuri komanda yra pajėgi laimėti prieš bet kurią, todėl staigmenų tikrai netrūksta. Kauno „Žalgiris“ jau spėjo įveikti „Barceloną“, o Berlyno „Alba“ sezoną pradėjo trijų pergalių serija

Vis tik žvelgiant į istoriją, galutinėje sezono stadijoje Eurolygoje staigmenų būna jau gerokai mažiau ir daugiau mažiau viskas susistato į savo vietas. Nepaisant to, mūsų laukia tikrai daug intrigų, o šiame tekste pabandysime pažvelgti į penkias iš jų. 

„Anadolu Efes“ triguba karūna 

Turkijos krepšinio gigantas „Anadolu Efes“ pastaruosius du sezonus triumfavo Eurolygoje ir tikėtina, kad būtų triumfavęs ir 2019-2020 m. sezone, kuris buvo nutrauktas dėl koronaviruso pandemijos.  

Erginas Atamanas savo interviu dažnai pažymi, kad „Anadolu Efes“ yra ir 2019-2020 m. Eurolygos čempionai, nors oficialiai titulas nebuvo skirtas nė vienai komandai. Galima sakyti, kad Eurolygos čempionų žaidimas tiesiog primena slot di NetBet, vis tik šis strategas gali legaliai iškovoti trečiąjį titulą iš eilės ir įsirašyti į Eurolygos metraščius. 

Turkijos klubas sezoną pradėjo silpnai, tačiau tai stebinti neturėtų. Jau praėjusį sezoną „Anadolu Efes“ niekur neskubėjo ir savąjį žaidimą pradėjo rodyti tik antroje sezono pusėje. Kažko panašaus laukiame ir šį sezoną. 

Vis tik čia gali atsirasti vienas problema – Eurolyga šiemet gerokai sustiprėjo. Ir nors šis faktorius tikrai neturės įtakos „Anadolu Efes“ patekimui į atkrintamąsias, sezono pradžioje prarasti taškai gali neleisti pakilti į pirmąjį ketvertą, o be namų aikštės pranašumo ketvirtfinalyje net ir tokiai monstriškai komandai gali kilti problemų žaidžiant su „Barcelona“, „Real“, „Olympiacos“ ar tuo pačiu „Fenerbahce“. 

Jei dabar reikėtų spėti Eurolygos čempionus, „Anadolu Efes“ ir vėl būtų mūsų favoritai. 

Š. Jasikevičiaus likimas 

Šarūnas Jasikevičius neabejotinai yra viens geriausių ir geidžiamiausių Eurolygos trenerių, o „Barcelona“ prieš porą metų padarė itin daug, kad prisiviliotų šį lietuvį iš „Žalgirio“. Vis tik kol kas Šaras pagrindinio darbo nepadarė – Eurolygos laimėti nesugebėjo.  

Labai realu, kad čia tokio pasitikėjimo kaip „Žalgiryje“ Jasikevičius tikrai neturi, kadangi milžiniškus pinigus į sudėtį investuojanti „Barca“ rezultatų tikisi čia ir dabar, o jų nebuvimas dažniausiai kainuoja darbą būtent vyr. treneriui. 

Šioje vietoje lietuviui nepadeda ir negailestinga Eurolygos sistema, kai po itin ilgo sezono titulo laimėtojas sprendžiasi finalo ketverte, kur viskas pastatoma tiesiog ant dviejų rungtynių per trejas dienas. Akivaizdu, kad ši sistema nėra teisinga, tačiau tai tikrai nerūpės „Barcos“ vadovams vasarą, jei titulas ir vėl neatvyks į Kataloniją. 

Juodasis arkliukas 

Kaip jau minėjome, Eurolygoje sezono pabaigoje atkrintamosiose dažnai matome kone tas pačias komandas, su itin maža rotacija. Vis tik pasitaiko atvejų, kuomet netikėtai iššauna viena ar kita komanda. Praeityje tokiomis staigmenomis tapo „Partizan“, „Žalgiris“, o pernai – „Monaco“ ekipa, kurią, tiesa, šiemet jau dedame į lentyną prie Eurolygos favoritų. 

Šį sezoną įžvelgti komandą, kuri gali nustebinti – ganėtinai sunku. Sezono pradžioje atrodė, kad tokia komanda bus „Alba“, bet sudėties ribotumas, panašu, vokiečiams pradeda kišti koją. Kol kas sėkmingai žygiuoja ir „Žalgiris“, tačiau čia taip pat kyla labai daug klausimų, ar Lietuvos klubas bus pajėgus išlaikyti tokį tempą. 

Mūsų akimis, šiemet Eurolygoje gali patriukšmauti blankiai sezoną pradėjęs „Bayern“ ir pamažu užsikurianti „Baskonia“. 

Labiausiai nuvilsianti komanda 

Akivaizdu, kad jei norime turėti sensacijų, kažkuri iš komandų favoričių privalo nepateisinti savo lūkesčių. Ir šiuo atveju kalbama apie nepatekimą į atkrintamąsias. 

Ekspertai vietas atkrintamosiose jau praktiškai rezervuoja „Barcai“, „Real“, „Anadolu Efes“, „Fenerbahce“, „Anadolu Efes“, „Olympiacos“ ekipoms. Galima sakyti, kad teoriškai likusios komandos kovoja dėl dviejų likusių kelialapių. 

Panašu, kad „Monaco“ taip pat turėtų užtikrintai žengti į atkrintamąsias, o mes dar nepaminėjome tokių ekipų kaip „Emporio Armani“ ar „Maccabi“. Vis tik Milano ekipos nepatekimas į atkrintamąsias nebūtų jokia staigmena. Ar tai būtų nusivylimas? Tikrai taip. 

Šioje vietoje labiau norisi kalbėti apie „Maccabi“, kuri vasarą sprogdino transferų rinką su įspūdingais pirkiniais. Tačiau jau ne kartą matėme, kad vien pirkinių neužtenka ir Izraelio ekipa kol kas nežaidžia taip užtikrintai, o šios komandos nepatekimas į atkrintamąsias po tokios vasaros būtų milžiniškas nusivylimas. 

Saudo Arabija 

Jau ne pirmą sezoną Eurolygoje netrūksta intrigų ir už aikštės ribų. Sezono pradžioje pasigirdo kalbų, kad į Eurolygą nori ateiti investuotojai iš Saudo Arabijos, kurie turnyre nori turėti ir savo komandą. Maža to, ilgą laiką Saudo Arabija realiai pretendavo surengti šio sezono finalo ketvertą. 

Bus įdomu pamatyti, kuria linkme pasuks  ši istorija. 

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos