Pergalingas T. Galecko šūvis sugrąžino marijampoliečius į pirmąją vietą © V.Kuralavičiaus nuotr.

Tomas Galeckas, likus 0,9 sekundės, pataikė pergalingą metimą, kuris Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (28-6) ekipai leido sugrįžti į pirmąją VIKINGLOTTO-NKL turnyrinės lentelės vietą.

Povilo Šakinio auklėtiniai Klaipėdoje 70:69 (21:22, 18:13, 15:19, 16:15) palaužė vietos „Neptūną-Akvaservis“ (20-14) ir įsirašė ketvirtąją pergalę paeiliui. Tuo metu uostamiesčio ekipai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Iki mačo pabaigos likus pusantros minutės, Šarūnas Beniušis pataikė abu baudų metimus ir sumažino svečių atsilikimą iki minimumo (66:67). Vis tik jau kitoje atakoje Adomas Sidarevičius atsakė dvitaškiu ir padidino „Neptūno-Akvaservis“ persvarą iki trijų taškų – 69:66.

Marijampoliečiai apsigynė nuo Klaipėdos ekipos išpuolio ir, likus 15,4 sekundės, kamuolys atiteko jiems. Tautvydas Kliučinykas nepataikė iš toli, bet kamuolį puolime sugriebė Š. Beniušis, kuris, likus 6,1 sekundės, sumažino „Sūduva-Mantinga“ atsilikimą iki minimumo (68:69).

Šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės, bet klaipėdiečiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes ir „Sūduva-Mantinga“ ekipai sužibo viltis išplėšti pergalę.

Lemiama ataka buvo patikėta Tomui Galeckui, kuris prasiveržė arčiau krepšio ir atliko taiklų metimą viena ranka, likus 0,9 sekundės. Klaipėdos ekipa dar spėjo atlikti tolimą šūvį iš aikštės vidurio, bet metimas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Sūduva-Mantinga“ pergalę.

Nugalėtojų ekipoje naudingiausiai žaidęs Žygimantas Šimonis pelnė 16 taškų (4/9 trit., 4/4 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo bei surinko 26 naudingumo balus.

Rungtynės atkakliai klostėsi viso mačo metu, o prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas (54:54). Vis tik lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo marijampoliečiai.

Martynas Zigmantavičius realizavo dvitaškį bei abi baudas, Žygimantas Šimonis smeigė tritaškį ir ketvirtąjį kėlinį spurtu 7:0 pradėjusi „Sūduva-Mantinga“ išsiveržė į priekį 61:54.

Vis dėlto savąja sėkminga atkarpa atsakė ir klaipėdiečiai bei įpusėjus ketvirtajam kėliniui į priekį išsiveržė šeimininkai – 64:63.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 18 (3/7 trit., 7 atk. kam.), Adomas Sidarevičius 12 (3/4 dvit., 2/6 trit.), Lukas Kreišmontas 10.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 17 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 16 (4/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Zigmantavičius ir Justinas Jogminas (3/4 dvit., 7 atk. kam.) po 9.

Iš pralaimėjimų liūno neišlipantys Vilniaus „Perlo“ (14-20) krepšininkai Vikinglotto-NKL čempionate patyrė devintąją nesėkmę iš eilės.

Šį sykį Edvino Justos auklėtiniai namuose 67:95 (22:26, 15:24, 17:19, 13:26) neatsilaikė prieš „Šilutės“ (23-11) krepšininkus.

Svečiai dar iki pertraukos susikrovę dviženklį pranašumą (50:37), o prieš lemiamą ketvirtį užtikrintai pirmavo – 69:54.

Paskutinę 10 minučių atkarpą Kęstučio Mačijausko auklėtiniai pradėjo spurtu 14:4 (83:58) ir rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Svečių gretose net 7 krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai žaidė po 13 įmetę Linas Lekavičius ir Byronas Sanfordas.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Simas Jarumbauskas – 19 taškų (8/9 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 19 (8/9 dvit., 21 naud. bal.), Augustas Marčiulionis 14 (7 kld., 7 išpr. praž.), Ąžuolas Tubelis 9 (4/11 dvit.).

„Šilutė“: Linas Lekavičius (5/8 dvit.) ir Byronas Sanfordas (5/8 dvit.) po 13, Paulius Poška, Omaras Alstonas (5/7 dvit.) ir Ibrahimas Sylla (5/7 dvit., 8 atk. kam.) po 12, Simonas Serapinas ir Andrius Gaidys (5 rez. perd., 5 kld.) po 10.

VIKINGLOTTO-NKL pirmenybių savaitės rungtynėse „Jonavos“ (13-20) krepšininkai pratęsė pergalių seriją.

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai namuose 90:77 (27:16, 18:18, 20:16, 25:27) įveikė Šilalės „Lūšį“ (8-26) bei iškovojo 4-ąją pergalę iš eilės.

Martyno Linkevičiaus vedami šeimininkai jau per pirmąsias 10 minučių įgijo dviženklę persvarą (27:16), kurią dar labiau padidino prieš lemiamą ketvirtį – 65:50.

Likus pustrečios minutės iki mačo pabaigos, Raimondas Matutis dvitaškiu sumažino svečių atsilikimą iki 10 taškų (73:83), tačiau jonaviečiai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Per tašką nuo asmeninio rezultatyvumo rekordą, kurį užfiksavo dar 2011-aisiais, likęs M. Linkevičius nugalėtojams pelnė 28 taškus (5/7 dvit., 6/8 trit.). 34-erių puolėjas per 32 minutes taip pat atkovojo 11 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus.

Svečių nuo nesėkmės neišgelbėjo galingas Eimanto Žiliaus pasirodymas – 29 taškai (6/14 dvit., 4/6 trit., 5/7 baud.), 8 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai.

„Jonava“: Martynas Linkevičius 28 (5/7 dvit., 6/8 trit., 11 atk. kam., 34 naud. bal.), Modestas Žauneriūnas 18, Kahlilas Thomasas 12 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), Justas Vazalis (10 rez. perd., 23 naud. bal.) ir Martynas Pacevičius (9 atk. kam.) po 9.

„Lūšis“: Eimantas Žilius 29 (6/14 dvit., 4/6 trit., 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Justas Košys 17 (8 rez. perd., 20 naud. bal.), Raimondas Matutis ir Mindaugas Čepauskas po 11.