Aukštaitijos derbis Pasvalyje susirinkusių žiūrovų nenuvylė – „Pieno žvaigždžių“ (4-8) ir Panevėžio „Lietkabelio“ (7-4) ekipos dovanojo įspūdingą spektaklį, iš kurio aukštai pakeltomis galvomis išėjo šeimininkai, paskutinėmis minutėmis išplėšę pergalę 78:75 (25:15, 20:19, 16:19, 17:22).

Įdomu tai, jog vienu metu Pasvalio komanda turėjo net 14 taškų persvarą (41:27), tačiau ją išbarstė.

Šiomis rungtynėmis panevėžiečiai užbaigė įtemptą savaitę – per šešias dienas „Lietkabelis“ sužaidė net trejas rungtynes.

Taip pat nutrūko abiejų komandų serijos – „Lietkabelis“ iki tol buvo laimėjęs tris mačus paeiliui, tuo tarpu Pasvalio ekipa iškovojo pergalę po trijų iš eilės pralaimėjimų.

Pirmus du kėlinius aikštėje savo sąlygas diktavo pasvaliečiai – nuo pirmų minučių, vedami Pauliaus Petrilevičiaus, šeimininkai kibo „Lietkabeliui“ į atlapus ir jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklę persvarą (25:15).

Situacija ryškiai nesikeitė ir antrajame ketvirtyje – Gedimino Petrausko auklėtiniai į pertrauką išėjo pirmaudami 45:34.

Po pasitarimo rūbinėje panevėžiečiai grįžo su didesne energija ir daugiausiai Željko Šakičiaus ir Tomo Dimšos pastangomis pradėjo nuosekliai mažinti deficitą, kuris ketvirtajame kėlinyje sumažėjo iki 4 taškų (62:66).

Pasvalio komanda puolime ir toliau strigo, o po Gabrieliaus Maldūno metimo „Pieno žvaigždžių“ pranašumas sumažėjo iki vieno taško (67:66).

Galų gale ketvirtajame kėlinyje dominavęs G. Maldūnas savo metimu išvedė „Lietkabelį“ į priekį (70:69), o čia pat tritaškį smeigęs T. Dimša ant kojų pakėlė į Pasvalį atvykusius savo komandos sirgalius (73:69).

Tačiau Pasvalio komanda rankų nuleisti neketino. Miha Lapornikas pataikė baudą, šovė iš toli ir, likus žaisti mažiau nei minutę, šeimininkai vėl pirmavo (76:75).

Kitoje atakoje panevėžiečiai suklydo, o vėliau pražanga sustabdytas P. Petrilevičius įtvirtino savo komandos persvarą (78:75).

Paskutinė „Lietkabelio“ ataka baigėsi Ž. Šakičiaus klaida, tad pergalė atiteko Pasvalio klubui.

„Pieno žvaigždės“: M. Lapornikas 22 (4/7 trit.), P. Petrilevičius 14 (9 atk. kam.), Malcolmas Grantas 10, Johnas Gillonas ir Arvydas Šikšnius po 8;

„Lietkabelis“: T. Dimša 16, Margiris Normantas 13, Ž. Šakičius 12, Vytenis Lipkevičius 11;