Permainos „Wolves“ pasiteisino – sužaista lygiosiomis su „Žalgiriu“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Paskutiniuoju Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyviu tapo Kauno „Žalgiris“.

Andrea Trinchieri auklėtiniai Kaune 82:82 (23:26, 21:22, 21:18, 17:16) sužaidė lygiosiomis su Vilniaus „Wolves“, tačiau didele persvara laimėtas pirmasis tarpusavio mačas lėmė, kad titulą ginanti komanda ketvirtfinalio serijoje triumfavo užtikrintai – 177:158.

Šiame mače „Wolves“ ekipai jau vadovavo Nedas Pacevičius, pakeitęs klubą palikusį Kęstutį Kemūrą. Komandoje jau nebuvo ir Džordže Gagičiaus, o dėl sveikatos problemų nerungtyniavo Rasheedas Sulaimonas ir Vaidas Kariniauskas.

Mačas startavo apylygiu abiejų komandų žaidimu. Po 8 minučių švieslentėje degė lygybė, tačiau du tritaškius smeigė Kristupas Žemaitis, o į tai savo metimu atsakė Rolandas Šmitas ir po dešimties minučių „Vilkai“ buvo priekyje 26:23. Antrajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi kelissyk, tačiau prieš pat pertrauką tolimu metimu pasižymėjo Jeffery Tayloras ir vilniečiai vis dar pirmavo – 48:44.

Nepaisant kiek geresnio šeimininkų starto trečiajame ketvirtyje, „Wolves“ greitai stabilizavo padėtį ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių svečiai turėjo minimalų rezervą – 66:65. Ketvirtasis kėlinys toliau klostėsi itin atkakliai, o Eigirdo Žukausko tritaškis paskutinę minutę atstatė lygybę (82:82). Po to komandos apsikeitė netiksliais išpuoliais ir finalinė sirena paskelbė neįprastą krepšinyje rezultatą – lygiąsias.

„Žalgiryje“ geriausi buvo vidurio puolėjai – Kevarrius Hayesas ir Laurynas Birutis. Abu jie pelnė po 14 taškų ir atkovojo po 4 kamuolius. Amerikietis surinko 23 naudingumo balus, o lietuvis – 20.

Įspūdingą pasirodymą surengė J. Tayloras, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Vasario 17-18 dienomis namuose „Žalgiris“ ir vėl gins Citadele KMT titulą, kuris Kauno nepalieka nuo 2020-ųjų.

Citadele KMT pusfinalyje, kuris vyks vasario 17 d. (šeštadienį), kauniečiai kausis su „Šiaulių“ krepšininkais.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis, Keenanas Evansas ir Kevarrius Hayesas po 14, Rolandas Šmitas 12, Tomas Dimša 7.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 21, Eigirdas Žukauskas 16, Kristupas Žemaitis 11, Arnas Beručka 10, Tre'shawnas Thurmanas 7, Regimantas Miniotas 6.