Pirmasis KMT pusfinalis – be netikėtumų: į finalą keliauja „Žalgiris“

Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketvertas startavo be staigmenų. Favorito etiketę turėjęs ir titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ pusfinalyje įveikė „Šiaulių-7bet“ ekipą ir sekmadienį stos į kovą finale, kur gins pernai iškovotą turnyro titulą.

Jure Zdovco auklėtiniai po atkaklios kovos 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19) palaužė Citadele KMT finalo ketverto varžybose debiutavusius šiauliečius.

Kiek vėliau paaiškės ir antrasis finalo dalyvis – juo taps Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros laimėtojas.

Pusfinalį kiek sėkmingiau pradėjo kauniečiai, sulig pirmojo ketvirčio pabaiga susikūrę dviženklį pranašumą – 27:17. Antrajame kėlinyje žaliai-balti keliskart buvo išbarstę savo persvarą, tačiau po pirmosios rungtynių dalies vis dar pirmavo – 45:38.

Po pertraukos Edgaro Ulanovo vedami žalgiriečiai susigrąžino kiek didesnę persvarą ir lemiamas dešimt minučių pasitiko būdami priekyje 61:49.

Paskutinįjį ketvirtį Kauno ekipos atstovai pradėjo kelias minutes neleisdami šiauliečiams pelnyti taškų, kol patys augino pranašumą. Galiausiai saulės miesto krepšininkai ėmė rinkti taškus, tačiau pergalei to nepakako, „Žalgiris“ triumfavo 80:68.

„Liūdna, nes taurės rungtynės duoda džiaugsmą tik tada, kai laimi. Krepšiny svarbiausias dalykas pataikyti. Mūsų lyderiai ir metikai nepataikė, bet „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Negaliu liūdėti“, – po pralaimėjimo sakė šiauliečių strategas Antanas Sireika.

„Žinome, kad šiauliečiai turi daug puolime talentingų žaidėjų, jie neturėjo ko prarasti. Mes buvome favoritai ir neturėjome kitų kelių nei kaip laimėti. Nusipelnėme pergalės, gerai žaidėme gynyboje, tai buvo pats svarbiausias faktorius“, – teigė J. Zdovcas.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 15, Tyleris Cavanaugh 13, E. Ulanovas 12, Joshas Nebo 10, Lukas Lekavičius 8, Paulius Jankūnas 7.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas 12, Paulius Danusevičius 10, Nemanja Bezbradica 8, Donatas Sabeckis 8, Jonathanas Elmore'as 8, Isaiah Armwoodas 8, Arminas Urbutis 7.