„Žalgiris“ po atkaklios kovos krito Milane © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (0-2) krepšininkai penktadienio vakarą Italijoje stojo į antrąją kovą Eurolygos turnyre.

Po tragiško pirmojo kėlinio atsitiesę žalgiriečiai vijosi varžovus likusį rungtynių laiką, tačiau rezultatu 85:80 (23:7, 20:29, 21:23, 21:22) triumfavo pirmąją pergalę Eurolygoje pasiekusi Milano „AX Armani“ (1-1).

„Žalgirio“ krepšininkams rungtynių pradžia buvo katastrofiška – Milano ekipa spurtavo 8:0. Pirmajame kėlinyje svečiai visiškai strigo puolime ir po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo 16 taškų deficitą.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiams pavyko grįžti į rungtynes, kai buvo spurtuota rezultatu 10:0. „Žalgiris“ pradėjo geriau skirstyti kamuolį ir efektyviau stabdyti varžovų puolamąjį arsenalą. Vėliau „AX Armani“ atsidarė savo taškų sąskaitoje kėlinyje, tačiau „Žalgiris“ vis dar tęsė įspūdingą sugrįžimą – 16:4.

Kėlinio viduryje „AX Armani“ pavyko pristabdyti kauniečius, tačiau žalgiriečiai į pertrauką jau nukeliavo turėdami „tik“ 7 taškų deficitą.

Po pertraukos žalgiriečiams greitai panaikinti turimo deficito nepavyko – į visus svečių atsakymus puolime atsakydavo Milano komanda.

„Žalgiriui“ pavyko trečiąjį kėlinį laimėti dviejų taškų skirtumu, tačiau milaniečiai varžovams nesuteikė galimybės pabėgti į priekį.

Nuo trečiojo kėlinio pabaigos nuostabų krepšinį puolime pradėjo demonstruoti Thomasas Walkupas, tačiau net ir galingo amerikiečio žaidimo rezultatui persverti nepavyko – rungtynių pabaigoje atsimušinėjęs „AX Armani“ galiausiai paliko „Žalgirį“ be pergalės šiame sezone.

Kauniečių gretose rezultatyviausiai ir sužaidė Walkupas, surinkęs 19 taškų. Marius Grigonis pridėjo 13.

Milano ekipoje išsiskyrė Sergio Rodriguezas, į savo sąskaitą įsirašęs 17 taškų.

„AX Armani“: Sergio Rodriguezas 17 (3/5 trit., 6 rez. perd.), Jeffas Brooksas (2/3 trit., 24 naud. bal.), Vladimiras Micovas 13, Luisas Scola 11, Aaronas White’as ir Kalebas Tarczewski po 8.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 19 (7/9 dvit., 5/5 baudos), Marius Grigonis 13. Lukas Lekavičius 11, Jockas Landale’as 10, Artūras Milaknis 8.