Pirmose draugiškose rungtynėse „Šiauliai“ nusileido Ukrainos klubui © „Šiaulių“ nuotr.

Vos 10 dienų besitreniruojanti „Šiaulių“ komanda Palangoje sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, kuriose nusileido Kamensko SC „Prometey“ (Ukraina) ekipai 75:84 (30:26, 16:28, 14:14, 15:16).

Šiai dvikovai treneriai neregistravo komandos „senbuvių“ Antano Udro, Evaldo Šaulio, Beno Griciūno, Kristupo Žemaičio, norėdami išbandyti komandos naujokus bei tuos krepšininkus, kurie praėjusį sezoną patirtį kaupė NKL lygoje.

Tuo tarpu į Ukrainos Superlygą iškopusių varžovų gretose buvo galima pamatyti ir Lietuvos krepšinio gerbėjams pažįstamą veidą – Vilniaus „Lietuvos ryte“ ir Prienų-Birštono „Vytaute“ rungtyniavusį Denisą Lukašovą.

Pirmajame kėlinyje abi komandos surengė tolimų metimų šou. Į ukrainiečių taiklius 6 tritaškius šiauliečiai atsakė 5 tolimais šūviais, susikraudami 5 taškų pranašumą 25:20, o ketvirtį laimėjo 30:26.

Antrasis kėlinys priklausė svečiams, kurie puikiai išnaudojo geltonųjų klaidas gynyboje bei netaiklius metimus i6 po krepšio. Iki tol nevengę mesti titaškių, „Prometey“ krepšininkai ėmė taškus rinkti metimais iš arti, taip pat baudė šiauliečius greitomis atakomis. Po įspūdingo spurto Kamensko komanda netruko persverti rezultatą bei susikrauti dviženklį pranašumą 47:37, o ilsėtis išėjo pirmaudama 54:46.

Po pertraukos legionierių vedami ukrainiečiai padvigubino turėtą 8 taškų pranašumą (66:50), tačiau geltonieji, audringai palaikomi pajūryje stovyklaujančių Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtinių, po minutės pertraukėlės kėlinio viduryje pagerino gynybą, iki kėlinio pabaigos varžovams leisdami pelnyti vos 2 taškus, o deficitą vėl sumažino iki 8 taškų – 68:60.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Šiauliai“ pratęsė sėkmingą atkarpą, priartėdami vieno metimo atstumu 68:65, tačiau nuo rugpjūčio pradžios sportuojantys „Prometey“ krepšininkai rungtynių pabaigoje buvo kur kas šviežesni nei be poilsio dienų besitreniruojantys šiauliečiai ir, sėkmingiau sužaidę paskutines minutes, iškovojo pergalę.

„Šiauliams“ taškus pelnė: J.Furmanavičius 14, A.Urbonas 11, A.Wrightas, D.Gekas ir R.Gustys (7 akt. kam.).- po 10, Š.Beniušis – 6, G.Stankevičius – 5, M.Žukauskas – 4, E.Stankevičius – 3, K.Hardy – 2. Š.Valunta ir A.Giedraitis nepasižymėjo.