P.Jankūnas: „Rūbinėje nesistengiu parodyti, kad atėjo žmogus „iš viršaus“ © zalgiris.lt nuotr.

Šią vasarą Kauno „Žalgirio“ klubo administracijos gretas papildęs Paulius Jankūnas jau spėjo priprasti prie naujos gyvenimo rutinos, padėjus tašką profesionalaus krepšininko karjeroje.

Buvęs ilgametis „Žalgirio“ komandos kapitonas apsilankė „Žalgiris TV“ studijoje bei apie savo pirmąjį pusmetį naujose pareigose ir komandos žaidimą mintimis dalijosi pirmoje tinklalaidės #ŽalgirisOnAir dalyje. Antroje tik „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriams skirtoje pokalbio dalyje buvęs krepšininkas atsakė į „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus.

„Iš tiesų jau praėjo nemažai laiko, – apie kojų apšilimą „Žalgirio“ ofise kalbėjo P.Jankūnas. – Labai gerai jaučiuosi, labai viskas patinka. Vaikštau dažnai su švarkais, ko anksčiau neteko taip dažnai daryti. Tikrai patinka užsidėti švarką, tada reikia būti pasitempusiam. Kaip bebūtų, esu patenkintas darbu administracijoje, visi stengiasi padėti. Turime ir paskaitas, mokausi tų dalykų, kurie nėra susiję su sporto puse. Tikrai labai smagu ir stengiuosi sugerti, kaip įmanoma daugiau informacijos.“

Dešiniąja Pauliaus Motiejūno ranka tapęs P.Jankūnas yra aktyviai įsitraukęs į kasdieninį komandos gyvenimą – dalyvauja treniruotėse, keliauja kartu su žalgiriečiais į išvykos rungtynes bei stebi Kaune vykstančius susitikimus. Tiesa, buvęs krepšininkas nesistengia dirbtinai įlįsti į komandos rūbinės gyvenimą, kurio neatsiejama dalis neseniai dar buvo pats.

„Tikrai nesistengiu parodyti rūbinėje, kad ateina žmogus „iš viršaus“ ir dabar klausykitės manęs. Mano ne toks būdas. Patirties turiu visokios. Žinau, kaip bendrauti su žaidėjais, su treneriais. Dalyvauju kasdieniniame komandos procese – kelionėse, treniruotėse. Rūbinėje galbūt ir rečiau tenka pabūti, bet iš ten manęs tikrai niekas neveja lauk. Be abejo, tas mano bendravimas yra didžiausias su buvusiais komandos draugais, tačiau neturiu jokių problemų bendrauti su jaunimu ir legionieriais. Manau, kad tas bendravimas yra toks, koks jis ir turi būti, o jo dirbtinai sukelti nereikia“, – aiškino P.Jankūnas.

Pradėjęs darbus klubo administracijoje P.Jankūnas su kitais kolegomis džiaugiasi pozityviu žalgiriečių startu Eurolygoje – komanda jau dar nepasibaigus pirmajam reguliariojo sezono ratui yra iškovojusi tiek pat pergalių, kiek per visą praėjusį sezoną. Tiesa, puikiai Eurolygos turnyro pajėgumą suvokiantis P.Jankūnas labiausiai džiaugiasi, kad iškovotos pergalės leido laisviau pasijausti Kazio Maksvyčio vadovaujamam trenerių štabui.

„Esame ta komanda, kuria esame, – Eurolygoje turime būti geresni už savo varžovą gynyboje, nes puolime nesame talentingiausia komanda, dėl visiems suprantamų priežasčių. Mums reikia gynyboje vienas kitą papildančių žaidėjų, kad gerai jaustumės puolime. Ar tikėjausi tokio pergalių ir pralaimėjimų balanso Eurolygoje? Nežinau, pradžia yra gera, to neslepiame. Džiaugiamės, kad nuo sezono pradžios pavyko iškovoti keletą pergalių ir tai nuėmė didžiulį spaudimą nuo trenerio, kuris buvo likęs po vasaros ir praėjusio sezono. Manau, kad trenerių štabas truputį atsipalaidavo ir jiems buvo lengviau tobulėti“, – aiškino kaunietis.

„Žalgirio“ arenoje gegužės 19–21 dienomis vyks Eurolygos finalo ketvertas. P.Jankūno teigimu, klubo vadovybė situaciją vertina realistiškai – „Žalgiris“ nėra favoritas patekti ne tik į finalinį ketvertą, bet ir Eurolygos atkrintamąsias. Tiesa, klubas, anot buvusio žaidėjo, daro viską, kad išspaustų maksimalų rezultatą.

„Suprantame, kad mes nesame favoritai ne tik, kad patekti į finalo ketvertą, bet ir TOP-8 etapą. Tai yra be galo sunku, nes visos komandos kaunasi su visomis. Žinome, kad antrame reguliariojo sezono rate didžiosios komandos pradeda gerinti žaidimą. Žinome, kokį pajėgumą tada pasiekia Eurolyga. Tada toms antro aštuoneto ar lentelės vidurio komandoms pasidaro labai sunku įkąsti aukščiau esantiems klubams ar iškovoti pergalę. Realiai suprantame situaciją. Jeigu matysime, kad yra bent nors menkiausia galimybė kažkur patekti ar iškovoti, tada bus daromi tam tikri veiksmai ir to siekiama. Šiai dienai rinka yra stebima. Tikrai nėra vieno žaidėjo, kurio atėjimas garantuotų vietą finalo ketverte, bet esame gyvi – stebime, žiūrime ir analizuojame“, – aiškino P.Jankūnas.

Visos pokalbio temos:
00:00 pradžia;
01:51 P.Jankūno kojų apšilimas ofise ir švarkų pasirinkimas;
04:57 kaip P.Motiejūnas skirsto darbus P.Jankūnui;
07:08 P.Jankūno santykis su dabartinio „Žalgirio“ rūbine;
12:23 kelionės su komanda į išvykos rungtynes ir ten atsirandančios pažintys;
14:31 kokią informaciją P.Jankūnas renka stebėdamas „Žalgirio“ rungtynes?
16:55 kaip Eurolygoje progresuoja Kazys Maksvytis?
20:16 darbai su Eriku Kirvelaičiu;
22:33 žaidėjų paieška ateičiai sezono metu;
23:38 kaip vadovybė reagavo į tris iš eilės pralaimėjimus Eurolygoje;
25:32 ar viršijo P.Jankūno lūkesčius komandos startas Eurolygoje?
28:59 kas lemia „Žalgirio“ bangavimus Eurolygoje?
31:09 apie Arno Butkevičiaus faktorių;
32:09 ar šis „Žalgiris“ panašus į Šaro laikų „Žalgirį“?
34:15 apie „Žalgirio“ arenoje vyksiantį finalo ketvertą;
36:03 ar „Žalgirio“ vadovybė svajoja apie „Žalgirį“ finalo ketverte?

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos