M.Užupio tritaškis išplėšė „Gulbelės“ pergalę „Raudondvaris Challenger“ ir atvėrė kelią į Monrealį © 3x3 krepšinio asociacija

Kauno rajone ketvirtadienį vakare baigėsi „Raudondvaris Challenger 2019“ turnyras, kuriame komandos išsidalino daugiau nei 30 tūkstančių JAV dolerių, į finalą patekusios komandos iškovojo kelialapius į FIBA 3×3 Pasaulio turą Monrealyje, Kanadoje.

Turnyro finale susitiko dar „Hoptrans Winter Open“ žiemos sezono metu Lietuvos rinktine tapusi Šakių „Gulbelė“ ir „Ralja Intglactic“ komanda iš Serbijos. Atkakliame finale pergalę rezultatu 21:19 iškovojo Šakių „Gulbelės“ komanda, kurioje rungtyniauja Paulius Beliavičius, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis ir Aurelijus Pukelis.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo lygus 19:19, o tada Marijus Užupis pataikė iš toli ir išplėšė Lietuvos komandai pergalę ir pirmą vietą.

„Visų laukta 3×3 krepšinio sezono kulminacija – sėkmingas „Raudondvaris Challenger“ finalas – dar kartą įrodė „Gulbelės” pranašumą tarp itin aukšto lygio 3×3 Europos krepšinio komandų. Iškovota pergalė ir kelialapis į Pasaulio turo etapą yra didžiulis šios atkaklios komandos pasiekimas ir pasididžiavimas. Džiaugiamės kartu, galėdami prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo”, – iškart po varžybų komandą sveikino UAB „Gulbelė” vadovas Arūnas Tarnauskas.

View this post on Instagram

@marijuss13 dėl pergalės! #mesuzlietuva #3x3

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Pakeliui į finalą Šakių „Gulbelė“ grupių etape įveikė Vesprėmo (Vengrija) ir Liublianos (Slovėnija) komandas, ketvirtfinalyje 21:14 įveikė 3×3 Pasaulio krepšinio čempionate trečią vietą atstovaujant Lenkijai užėmusią Gdansko komandą, o pusfinalyje 15:12 susitvarkė ir su Rygos „Ghetto“ (Latvija) komanda, kuri jau minėtame Pasaulio čempionate užėmė antrą vietą ir finale nusileido tik JAV rinktinei. Trečią vietą turnyre užėmė „Vpras“ komanda iš Serbijos.

Turnyre buvo ir daugiau komandų iš Lietuvos, tačiau Plungės, Vilniaus, Kėdainių ir Panevėžio ekipoms patekti į aktrintamąsias nepavyko.

„Raudondvaris Challenger 2019“ metu taip pat vyko ir tritaškių konkursas. Jame du lietuviai pateko į finalą, tačiau nugalėtoju tapo Rygos komandos atstovas Martins Steinbergs.

Keturios geriausios remiamo turnyro komandos išsidalino daugiau nei 30 tūkstančių JAV dolerių. Pirmą vietą užėmusiai ekipai atiteko pusė šios sumos, antroji vieta gavo 10 tūkstančių, trečioji 5 tūkstančius., o ketvirtoji vieta – 2 tūkstančius.