„Neptūną“ pasirinkęs B. Griciūnas: dėmesį rodė ir „Rytas“
Klaipėdos „Neptūno“ nariu šią vasarą tapęs 26-erių Benas Griciūnas džiaugiasi pasitaikiusia proga atstovauti komandai, su kurios pergalėmis šilutiškis augo vaikystėje. 210 cm ūgio vidurio puolėjas praėjusį sezoną spindėjo „Šiauliuose“, o dabar žengti į priekį tikisi vilkėdamas uostamiesčio ekipos marškinėlius.
„Tai mano krašto komanda, – pasirinkimo motyvus „bcneptunas.lt“ dėstė B.Griciūnas. – Prisimenu, kai vaikystėje važiuodavome su tėvais žiūrėti rungtynių į Klaipėdą. Vaikystėje man iš Lietuvos komandų artimiausios būdavo „Neptūnas“ ir „Žalgiris“. „Neptūno“ organizacija yra puiki ir gerai žinoma. Sulaukus pasiūlymo, dvejonių nebuvo. Nesinorėjo paleisti šio šanso.“
„Neptūno“ naujokas atskleidė, jog persikėlimas iš Šiaulių į Klaipėdą užtruko dėl blogos komunikacijos ir nesusikalbėjimo, o susidomėjimą rodė ir daugiau LKL klubų – Prienų „CBet“ bei Vilniaus „Rytas“.
Prie sparčiai tobulėjančio krepšininko persikėlimo smarkiai prisidėjo treneris Tomas Gaidamavičius, kvietęs B.Griciūną prisijungti prie „Neptūno“ šeimos.
„Treneris skambino ir rodė tikrai didelį susidomėjimą, norėjo, kad atvykčiau į komandą. Anksčiau apie Tomą nebuvau daug girdėjęs, bet pakalbėjęs bei pamatęs jo metodus ir sistemą, galiu pasakyti, kad šio trenerio darbas ir krepšinio filosofija man palieka gerą įspūdį“, – konstatavo šilutiškis.
Sezonui besiruošiantis krepšininkas uostamiestyje rado pažįstamų veidų, bet ne žaidėjų iš ankstesnių „Neptūno“ sezonų, o su juo „Šiauliuose“ rungtyniavusius Evaldą Šaulį ir Giedrių Stankevičių, komandoje Benas sutiko ir puikiai pažįstamą bičiulį Norbertą Gigą.
B.Griciūnas tarpsezonio metu laiko veltui neleido, tris mėnesius prakaitą liejęs per 20 kilometrų nuo gimtosios Šilutės nutolusioje Ventėje.
Aukštaūgis su legendiniu Lietuvos krepšinio veikėju Steponu Kairiu glūdino viską – kamuolio varymosi įgūdžius, metimą, judesius po krepšiu, dirbo ties kamuolių kovojimu ir krepšinio skaitymu.
„Tobulinome absoliučiai viską“, – sakė „Neptūno“ vidurio puolėjas.
S.Kairys – labai ryški figūra ne tik Lietuvos krepšinyje, bet ir B.Griciūno gyvenime. Buvusį agentą bei trenerį krepšininkas vadina antru tėvu.
Ryšys tarp šių šilutiškių užsimezgė prieš daugybę metų, kai perspektyvų vaiką pastebėjęs Stepas ėmė jį treniruoti. Pirmiausia Benas važiuodavo į S.Kairio rengiamas krepšinio stovyklas Šilutėje, Palangoje, Klaipėdoje ar Šventojoje, vėliau dirbo individualiai, galiausiai, kai Benui buvo 16 metų ir jis baigė 9 klases, su šio agento pagalba jis išvyko mokytis ir žaisti krepšinį JAV.
„Stepas yra labai geras ir patyręs treneris. Būdamas tokio amžiaus jis toliau nuolat tobulėja ir domisi krepšiniu. Kartu dirbame dažnai ir bendraujame dar nuo mažens. Kai buvau Šiauliuose, tai po kiekvienų rungtynių susiskambindavome, analizuodavome mano žaidimą. Jis prie mano tobulėjimo yra daug prisidėjęs ne vien krepšinyje, bet ir gyvenime. Galime sakyti, kad tai – antras tėvas, tikras mokytojas“, – gerų žodžių apie Steponą Kairį negailėjo B.Griciūnas.
Atletas išvyko į Hendersono miestą Nevadoje, kur prisijungė prie per 13 metų 17 NBA žaidėjų išugdžiusios „Findlay Prep“ programos.
„Amerikoje keista nebuvo, nes JAV gyveno mano sese, kuri irgi buvo išvykusi dėl krepšinio. Žinojau, kas manęs laukia, nes ji man daug apie tai pasakodavo. Nors gyveno kitoje valstijoje, bet sesė man daug padėjo kai tik atvykau. Kažkokio kultūrinio šoko JAV nejutau, bet išvykti į kitą šalį ir gyventi toli nuo tėvų lengva tikrai nebuvo. Susisiekimo gero tuomet nebuvo, „Skype“ buvo neseniai atsiradęs. Pirmus keletą mėnesių buvo keista, bet per pusmetį persilaužiau ir įpratau. Viskas gerai buvo ir su kalba, ir su kultūra“, – pasakojo B.Griciūnas
Po trejų metų, baigęs vidurinę mokyklą, „Neptūno“ naujokas susisiejo su Oburno universitetu iš Alabamos, kuriame kadaise studijavo ir legendinis NBA žaidėjas Charlesas Barkley. B.Griciūnas ne kartą matė šį legendinį krepšininką sugrįžusį į universitetą ir stebint jų rungtynes, tačiau po sezono Benas komandą paliko.
Priežastis – atleistas treneris, dėl kurio jis ir buvo pasirinkęs šią programą. Dėl NCAA taisyklių aukštaūgis turėjo praleisti metus be krepšinio, po kurių – dveji metai Šarlotėje.
Baigęs finansų specialybę, dėl praleistų metų B.Griciūnas turėjo galimybę žaisti dar vieną sezoną, tad perėjo į Rytų Vašingtono universitetą, kuriame jis užbaigė ir vadybos magistro studijas.
Paskutiniame sezone NCAA jis žaidė po 13 minučių, pelnė po 5,1 taško ir atkovojo po 3 kamuolius.
Praeityje Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinės atstovavusiu krepšininku LKL klubai didelio susidomėjimo nerodė, tačiau jam šansą suteikė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika.
Pirmajame sezone LKL vidurio puolėjas rinko po 9,4 taško, 3,4 atkovoto kamuolio bei 8,3 naudingumo balo, antrajame – 11,7 taško, 4,3 atkovoto kamuolio bei 11,7 efektyvumo balo per rungtynes.
Rezultatyviausiu „Šiaulių“ žaidėju tapęs B.Griciūnas džiaugiasi patirtimi Saulės mieste.
„Tikrai gera patirtis. Laikas „Šiauliuose“ man davė daug, labiausiai suteikė pasitikėjimo savimi. Lūkesčiai nebuvo dideli, bet A.Sireika pasitikėjo manimi, davė žaisti ir atsiskleisti. Už tai esu jam dėkingas. Gera patirtis – buvo visko, teko daug ką praeiti. Pralaimėjimai man padėjo, išugdė mane ir kaip žaidėją, ir kaip žmogų už aikštelės ribų“, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ teigė „Neptūno“ centras.
Savaitę su „Neptūnu“ sportuojančiam B.Griciūnui gerą įspūdį palieka ir naujoji jo komanda, su kuria jis tikisi pergalėmis džiuginti mėlynai baltus komandos fanus.
„Matosi, kad rimta organizacija, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi krepšininkas. – Kol kas viskas yra labai gerai, esu patenkintas būdamas „Neptūne“. Nuo žaidėjų, trenerių iki administracijos – visi yra malonūs ir draugiški. Smagu, kad bus visiškai lietuviška komanda. Būsime jauni, bet turime ir keletą veteranų, kurie stipriai prisidės savo patirtimi tiek rungtynėse, tiek treniruotėse. Tikslas – pasiekti kuo daugiau pergalių ir rodyti gerą žaidimą sirgaliams. Aiškius tikslus kels vadovybė, bet visada nori pasiekti ketvertuką. Kovosime dėl pergalių, tikiuosi, kad jų bus kuo daugiau.“
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cituoti komentarą