V. Čeponis įvertino Lietuvos rinktinės pasirodymą pirmajame Pasaulio taurės etape
Krepšinio sirgaliams puikiai žinomas komentatorius Vaidas Čeponis įvertino Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidimą pirmajame pasaulio čempionato etape ir teigė tikintis, kad mūsiškiai žengs į ketvirtfinalį.
„Jiems už žaidimą parašyčiau 8 balus dešimtbalėje sistemoje.
Iš pradžių apie pliusus. Pats riebiausias – itin mažas klaidų skaičius. Sunku patikėti, bet mūsų rinktinė klysta rečiausiai tarp visų komandų – per mačą vidutiniškai padarė tik 8,7 klaidos! Prisiminkime, kaip per kontrolines rungtynes lietuviai prarasdavo po 20 kamuolių ir daugiau.
Antras teigiamas dalykas – darnus mūsų puolimas. Mūsiškiai vid. pelnė 91,7 taško. Tai penktas rezultatas tarp 32 ekipų. Tokią pat vietą Lietuvos rinktinė užima ir pagal atkovotus kamuolius (vid. 41). Dar aukščiau, trečiojoje pozicijoje, lietuviai stovi dvitaškių taiklumo grafoje – 57 proc.
Akistatose su Senegalu ir Kanada gynyba buvo solidi. Ir komandinė, ir asmeninė. Rungtynėse su australais užtikrintai gynėmės didžiąją antrosios mačo pusės dalį. Tada australus iš vėžių išmušė mišri Lietuvos komandos gynyba, kai žaidėjai iš pradžių išrikiuodavo aikštės gynybą, o tos pačios varžovų atakos metu pereidavo į asmeninę Lietuviai demonstravo sustyguotą puolimą visose trijose dvikovose.
Net ir pralaimėtose rungtynėse su australais puikiai veikė teisingai pasirinkta taktika – pikennrolo situacijose ir situacijose, kai aukštaūgiai stato užtvaras gynėjams be kamuolio buvo efektyviai atakuojami lėtoki varžovų „centrai“, ypač Andrew Bogutas.
Pirmajame etape labiausiai džiugino Mariaus Grigonio, Manto Kalniečio, Luko Lekavičiaus žaidimas. Neblogai atrodė ir Domantas Sabonis (vid. pelnė 11,7 taško), bet ir jis, ir Jonas Valančiūnas (vid. 11) galėtų būti rezultatyvesni. Mūsų ekipoje nebuvo krepšininko, kuris būtų labai nuvylęs.
Iš liūdnų popierių reikia pirmiausia paminėti prastą tritaškių taiklumą. Iš toli mūsų krepšininkai atakavo vos 29,6 proc. taiklumu. Tai 27-oji vieta. Dainiaus Adomaičio kariai vid. pataikė tik 5,3 tolimo metimo. Šiek tiek mažiau įmetė tik Senegalo, Puerto Riko ir Kinijos krepšininkai.
Tiesa, reikia pabrėžti, kad lietuviai iš tolimos distancijos atakavo tik po 18 kartų per vieną dvikovą. Mažiau tritaškių metė tik japonai. Mūsų krepšininkų žaidimas daugiausia grindžiamas per priekinę liniją, gynėjų prasiveržimais.
Kitas nuviliantis dalykas, be tritaškių taiklumo – komandinė gynyba mače su Australija per pirmąją rungtynių pusę. Dažniausiai mūsiškiai arba vėluodavo keistis ginamaisiais, arba priešininkams atliekant pikenrolą vėluodavo pagalba iš vieno ar iš kito aikštės krašto. Australai įvedė keletą naujų derinių, kurie smarkiai sutrikdė lietuvius.
Kita bėda – nesustabdytas priešininkų greitasis puolimas. Lietuvos krepšininkai ne vieną ir ne du kartus nespėdavo grįžti į gynybą. Net ne po varžovų perimtų kamuolių, o po mūsiškių metimų, kartais nei ir taiklių. Taip dažniausiai nutikdavo dėl to, kad vienas iš mūsų gynėjų būdavo per arti oponentų krepšio, kai kitas mūsų gynėjas verždavosi į baudos aikštelę. Tokiu atveju kitas antrosios linijos žaidėjas turėtų stovėti maždaug ties tritaškio linija per aikštės vidurį.
Šlubavo lietuvių greitasis puolimas. Su Kanada kontratakose sukrapštėme du taškelius, su Australija septynis. O lengvi taškai šiuolaikiniame krepšinyje yra aukso gysla.
Tikiu, kad antrajame etape mūsų vyrai šias žaidimo skyles užlopys ir mes prasibrausime į ketvirtfinalį“, - socialiniame tinkle dėstė savo mintis komentatorius.
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cituoti komentarą