Puolime sprogęs Ą.Tubelis atvedė „Perlą“ į pirmąją pergalę © NKL nuotr.

Po patirto sutriuškinimo Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO – NKL) starte Vilniaus „Perlo“ (1-1) krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje 108:93 (28:16, 24:23, 23:30, 33:24) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (1-1) ir įsirašė pirmąją pergalę čempionate.

Šioje dvikovoje puolime sprogo Ąžuolas Tubelis, pakartojęs asmeninį rezultatyvumo rekordą.

Puolėjas aikštėje praleido 32 minutes ir per jas pelnė 27 taškus (8/15 dvit., 1/4 trit., 8/10 baud.), atkovojo 13 kamuolių bei išprovokavo 9 varžovų pražangas. 17-metis taip pat surinko 40 naudingumo balų, o tai yra naujas puolėjo asmeninis rekordas.

Šeimininkai į priekį pabėgo jau pirmajame kėlinyje (28:15), tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje „Delikatesas“ po Roko Ulvydo dvitaškio sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (64:66).

Vis dėlto daug jėgų kainavęs sugrįžimas į rungtynes joniškiečiams atsiliepė ketvirtajame kėlinyje, kuriame „Perlas“ susigrąžino dviženklį pranašumą (83:71) ir užtikrintai užbaigė dvikovą – 108:93.

Be Ą. Tubelio nugalėtojus į priekį vedė Augustas Marčiulionis, surinkęs 17 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atlikęs 14 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 27 naudingumo balus.

14 rezultatyvių perdavimų yra naujas gynėjo karjeros rekordas. Ankstesnis Marčiulionio rekordas buvo užfiksuotas praėjusio sezono mače su Šakių „Vyčiu“ – 9 rezultatyvūs perdavimai.

Tarp Roberto Giedraičio auklėtinių išsiskyrė 21 tašką (3/12 dvit., 4/8 trit., 3/4 baud.) pelnęs Eimantas Stankevičius. Gynėjas per 30 minučių taip pat atkovojo 9 kamuolius.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 27 (8/15 dvit., 8/10 baud., 13 atk. kam., 9 išpr. praž., 40 naud. bal.), Augustas Marčiulionis (14 rez. perd., 27 naud. bal.) ir Erikas Jermolajevas po 17, Simas Jarumbauskas 15 (12 atk. kam.), Ernestas Naruševičius 10.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 21 (3/12 dvit., 4/8 trit., 9 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 13 (14 atk. kam., 24 naud. bal.), Andrius Globys ir Šarūnas Valunta po 11.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (1-0) pirmajame VIKINGLOTTO-NKL ture pasiekė užtikrintą pergalę.

Praėjusių metų finalo pakartojime Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 92:74 (26:19, 24:13, 23:13, 19:29) pranoko Šakių „Vytį“ (1-1).

Marijampoliečiai į priekį šovė jau pirmajame kėlinyje. Edvinas Jezukevičius pelnė taškus su pražanga, o Gvidas Galinauskas užbaigė greitą ataką puolime ir „Sūduva-Mantinga“ persvara tapo dviženkle – 26:16.

Antrojo ketvirčio pabaigoje taškus link krepšio prasiveržęs pelnė Martynas Zigmantavičius, o Jonas Zakas smeigė du tritaškius paeiliui ir svečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 18 taškų pranašumą (50:32).

Prieš tai komandos kapitonas Gintautas Matulis įspūdingai blokavo Pauliaus Beliavičiaus metimą, taip sukurdamas vieną gražiausių rungtynių epizodų.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. G. Matulis, Aurimas Kieža ir G. Galinauskas pelnė po du taškus, o „Sūduva-Mantinga“ laimėjo atkarpą 9:0 bei nutolo 25 taškų persvara (61:36).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Jono Zako taškų svečių pranašumas pasiekė rekordinę 32 taškų persvarą, tačiau per likusią mačo dalį „Vytis“ sumažino deficitą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs A. Kieža pelnė 16 taškų (8/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškis), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 2 rezultatyvius pardavimus.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 16 (8/11 dvit.), Gintautas Matulis 15 (6/8 dvit.), Gvidas Galinauskas (4/8 dvit., 7 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius (6/7 dvit.) ir Edvinas Jezukevičius (6/7 dvit.) po 14, Jonas Zakas 11.

„Vytis“: Rokas Stankevičius 18 (7/8 dvit.), Aurelijus Pukelis 14 (5/8 dvit.), Paulius Semaška 9.

2019-2020 metų VIKINGLOTTO-NKL tarptautinio turnyro sezone „Gargždai“ (1-0) 96:83 (29:22, 15:17, 27:21, 25:23) įveikė svečius iš Baltarusijos Minsko „Cmoki-2“ (0-2) krepšininkus.

Gargždiškiai rungtynėse nė karto neleido varžovams išsiveržti į priekį, o po trijų kėlinių turėjo dviženklę persvarą (71:60), kurią išlaikė iki pat susitikimo pabaigos.

Nugalėtojų gretose puikų pasirodymą surengė Laurynas Lučinskas, kuris pelnė 24 taškus (7/11 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/9 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius pardavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Šeimininkai šiose rungtynėse galėjo pasigirti puikiu dvitaškių pataikymu. Gargždiškiai realizavo 26 metimus iš 39 (67 proc.), kuomet svečiai pataikė lygiai pusę mestų dvitaškių – 21 iš 42.

Gargždų klubas taip pat geriau dalijosi kamuoliu (29 rezultatyvūs perdavimai prieš 20) bei padarė mažiau klaidų (11 prieš 16).

Gargždų SC: Laurynas Lučinskas 24 (7/11 dvit., 29 naud. bal.), Arvydas Kačinas 16 (5/5 dvit., 2/2 trit.), Jonas Dumašius 13 (4/6 dvit.), Laurynas Mikalauskas 10 (5/5 dvit.).

„Cmoki-2“: Maksimas Liutyčius 20 (9/14 dvit.), Uladzislau Blizniukas 13 (7 atk. kam.), Danilas Barysevičius (1/8 metimai, 8/8 baudos) ir Mikita Balabanas (11 atk. kam.) po 10.

Antrąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO – NKL) įsirašė „Šilutės“ (2-0) krepšininkai.

Kęstučio Mačijausko auklėtiniai išvykoje 91:46 (24:15, 17:8, 19:14, 31:9) sutriuškino be pergalių liekančius Mažeikių „Erelius“ (0-2).

Svečiai dviženklę persvarą įgijo jau antrojo ketvirčio pradžioje, o į rūbines komandos išėjo ilsėtis šilutiškiams triuškinant savo varžovus – 41:23.

Iškart po pertaukos šeimininkai laimėjo atkarpą 10:5 (33:46), tačiau „Šilutė“ tuomet spurtavo 14:4 ir prieš ketvirtąjį kėlinį užtikrintai pirmavo prieš savo varžovus – 60:37.

Per paskutines 10 rungtynių minučių svečiai dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo triuškinančią pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Paulius Poška pagerino karjeros rezultatyvumo ir naudingumo rekordus.

Puolėjas per 30 minučių pelnė 25 taškus (7/11 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus. Ankstesni P. Poškos rekordai buvo 15 pelnytų taškų ir 18 naudingumo balų.

P. Poškai puikiai talkino 19 taškų (9/13 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.) surinkęs Valdas Vasylius bei 20 (7/12 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.) pridėjęs Byronas Sanfordas.

Šeimininkų gretose vienintelis Ivanas Aladka surinko dviženklį taškų skaičių. Gynėjas aikštėje praleido 34 minutes ir per jas pelnė 10 taškų (4/7 dvit., 0/7 trit., 2/5 baud.) ir 5 sykius suklydo.

„Ereliai“: Ivanas Aladka 10 (0/7 trit., 5 kld.), Justas Nausėdas 9 (4 per. kam.), Tomas Balčiūnas 8 (3/11 dvit., 10 atk. kam.).

„Šilutė“: Paulius Poška 25 (7/11 dvit., 3/7 trit., 8 atk. kam., 28 naud. bal.), Byronas Sanfordas 20 (7/12 dvit., 7 atk. kam., 23 naud. bal.), Valdas Vasylius 19 (9/13 dvit., 22 naud. bal.), Joshua Hamiltonas 11.