Praėjusiame „Betsafe–LKL“ sezone netrūko sėkmingų jaunųjų žaidėjų pasirodymų. Pasitikėjimą savo sistemų talentais demonstravo ir didžiųjų miestų klubai – Kauno „Žalgiris“ bei Vilniaus „Rytas“, kurių gretose vis labiau įsitvirtino Rokas Jokubaitis ir Marekas Blaževičius.

Nors nei vienas, nei kitas dar nesulaukė 20–ojo gimtadienio, tačiau aukščiausio lygio krepšinis jauniesiems talentams – ne naujiena. R. Jokubaičiui tai buvo jau trečiasis sezonas su „Žalgiriu“, o M. Blaževičius antrus metus iš eilės sulaukė savo šansų „Ryte“.

„Prieš pat sezoną nežinojau ko tikėtis. Manau, kad sezonui pasibaigus įprastu laiku, būčiau pasiekęs tai, ko norėjau. Nepaisant to, viską vertinu neblogai“, – apie praėjusį sezoną LKL.lt kalbėjo M. Blaževičius.

Tuo tarpu žalgirietis R. Jokubaitis prieš pasibaigiant „Betsafe–LKL“ sezonui demonstravo sparčiai gerėjančią formą.

Jis spėjo debiutuoti ir Lietuvos rinktinėje, o paskutinėse lygos sezono rungtynėse prieš Utenos „Juventus“ gynėjas surengė kol kas geriausią asmeninį pasirodymą – pelnė 19 taškų bei komandos draugams išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

Rokas teigia įvykdęs prieš sezoną užsibrėžtus tikslus, tačiau kukliai priduria – „visada yra kur pasitempti“. Nors 193 cm gynėjas aikštėje ir taip pasižymi ramybe, jis sau palinkėtų dar daugiau pasitikėti savimi ir prisiimti didesnę atsakomybę tiek puolime, tiek gynyboje.

Kalbėdamas apie savo žaidimą, Vilniaus ekipos vidurio puolėjas M. Blaževičius džiaugėsi patobulėjęs gynyboje bei stumdydamasis po krepšiu puolime, tačiau sustoti nežada: „Norėčiau dirbti ties metimu ir žaidimo veidu į krepšį gerinimu. Šiuos dalykus moku, bet juos dar reikia patobulinti.“

Nors sezonas jau pasibaigė, abu žaidėjai pavyzdingai laikosi sportinio režimo.

M. Blaževičiaus dienotvarkėje – treniruotės su Artūru Javtoku, mokslai ir poilsis. Laisvalaikiu jis į rankas paima knygą, neretai vakare jį galima pamatyti ir tiesioginėse transliacijose žaidžiantį kompiuterinius žaidimus.

R. Jokubaičio dienos irgi eina panašiai. Jis sportuoja pagal fizinio rengimo trenerio sudarytą programą, o likusį laiką praleidžia su šeima bei žaisdamas kompiuteriu.

Praėjusią savaitę abu jaunuoliai nusprendė pateikti savo paraiškas NBA naujokų biržai. Tai – apgalvotas sprendimas, tačiau M. Blaževičius siūlo to nesureikšminti: „Su agentu jau seniai kalbėjome apie tokį žingsnį, tačiau tai yra paprastas įvykis mano karjeroje“.

Tuo metu R. Jokubaitis pridūrė: „Paraiškos pateikimas yra svarbus momentas kiekvienam žaidėjui. Padariau pažangą, atsirado daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Manau, kad nereikia abejoti savo galimybėmis.“

Paklausti, ar pastarajame sezone jautė didesnį dėmesį iš skautų ir užsienio trenerių, tiek M. Blaževičius, tiek R. Jokubaitis teigė į tai nekreipę didelio dėmesio.

„Kad nesiblaškyčiau, su agentu nusprendėme apie tokius dalykus sezono metu per daug nekalbėti, o su skautais ar kitais klubų atstovais pabendrauja agentas bei treneriai, tiek, kiek leidžia taisyklės“, – kalbėjo M. Blaževičius.

Panašiai teigė ir R. Jokubaitis: „Kartais pagalvoju, kad stebi skautai, norisi pasitempti, bet stengiuosi neapsikrauti tomis mintimis ir toliau atlieku savo darbą.“