„Rytas“ atstatė LKL finalo lygybę © fiba/championsleague.basketball nuotr.

„Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijoje čempionų titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ įspūdingu būdu atstatė pusiausvyrą.

Giedriaus Žibėno kariauna savo sirgalių apsuptyje 94:71 (24:19, 24:22, 27:15, 19:15) sutriuškino Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

„Rytas“ savo oponentams neleido pirmauti nė sekundės. Po pertraukos gynybą ženkliai pagerinę vilniečiai galiausiai susikrovė didžiulį pranašumą ir šventė lengvą pergalę.

Šis „Ryto“ laimėjimas prieš „Žalgirį“ yra pirmoji vilniečių pergalė finalo serijose su kauniečiais nuo 2018-ųjų, kuomet Rimo Kurtinaičio vadovaujamas sostinės klubas parklupdė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Kauno komandą.

Trečiasis serijos mačas vyks antradienį Kaune. Jau aišku, kad prireiks ir ketvirtųjų rungtynių, kurios bus žaidžiamos ketvirtadienį Vilniuje.

Kur kas geriau mačą pradėjo šeimininkai, kelių pirmųjų minučių atkarpą laimėję 9:0. „Žalgiris“ atsigavo ir taip pat pradėjo rinkti taškus, tačiau po dešimties minučių priekyje buvo „Rytas“ 24:19.

Antrajame ketvirtyje Isaiah Tayloro vedami kauniečiai buvo išlyginę rezultatą (34:34), tačiau kėlinio pabaiga priklausė Marcusui Fosteriui, kuris savo komandai prieš pertrauką leido mėgautis 7 taškų persvara – 48:41.

Antroji mačo dalis prasidėjo tuo, kad sostinės krepšininkai iškart padidino savo pranašumą iki dviženklio (51:41). Trečiojo kėlinio pabaigoje spurtas 13:2 vilniečius dar labiau nutolino nuo varžovų (68:53). Lemiamą ketvirtį Lietuvos čempionai pasitiko pirmaudami daugiau nei užtikrintai – 75:56.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje ir toliau niekaip nerado būdų pelnyti taškus, kol šeimininkų atotrūkis tapo nepadorus. Galutinis rezultatas – 94:71.

Nugalėtojus į priekį vedė 22 taškus (5/9 dvit., 3/7 trit.) pelnęs ir 21 naudingumo balą surinkęs M. Fosteris.

Pralaimėtojų neišgelbėjo I. Tayloras, pasižymėjęs 20 taškų.

Vilniaus klubas šįkart vertėsi be Benedeko Varadi, o „Žalgiryje“ ant parketo nepasirodė Dovydas Giedraitis.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 22, Jaime Echenique 18, Evaldas Kairys 11, Gytis Radzevičius 10, Justinas Gorhamas 8, Kendale'as McCullumas ir Lukas Uleckas po 6.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 20, Tomas Dimša 12, Tyleris Cavanaugh 11, Lukas Lekavičius 10, Kevarrius Hayesas 6.