„Rytas“ dramatiškai palaužė Vengrijos ekipą © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Namų tvirtovėje Vilniaus „Rytas“ (1-1) pasiekė pirmąją pergalę Čempionų lygos „TOP 16“ etape. Vilniečiai 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21) paskutinėmis minutėmis palaužė Sombathėjaus „Falco“ (0-2).

Startiniame penkete mačą pradėjo Vaidas Kariniauskas, Speedy Smithas, Arnas Butkevičius, Tanneris Leissneris ir Ivanas Buva.

Tolimais metimais vienas kitą atakuvusios ekipos praėjus nepilnoms 7 minutėms pataikė po 3 tritaškius (16:21).

Ant parketo po achilo traumos žengė ir Jarvisas Williamsas, kurį lydėjo garsūs aistruolių aplodismentai, o žaidėjas atsidarė taikliu dvitaškiu su pražanga.

Vilniečiai pirmąjį ketvirtį žaidė rezultatyviai, o jį baigė turėdami 2 taškų deficitą – 25:27.

Puolimu paremtose rungtynėse sostinės komanda bandė atsakyti į vengrų rezultatyvumą, tačiau varžovai buvo taiklesni ir pirmieji du kėliniai baigėsi – 46:53.

„Rytas“ smeigė 7 tolimus metimus pirmoje pusėje, o tuo tarpu varžovai pirmuosius du kėlinius iš žaidimo atakavo net 75 proc. tikslumu.

Pirmoje pusėje „Rytą“ į priekį vedė I.Buva, kuris pelnė 15, V.Kariniauskas pridėjo 12 taškų.

Trečiasis kėlinys prasidėjo prislopusiu abiejų ekipų puolimu, ir likus kiek daugiau nei minutei komandas skyrė 4 taškai (61:65). O likus paskutinei kėlinio sekundei „Ryto“ kapitonas smeigė tritaškį su pražanga ir jį uždarė 64:67.

Paskutinį ketvirtį užsivedęs „Rytas“ kilo į lemiamą šturmą. Likus 1 min. 14 sek. vilniečiai turėjo minimalų pranašumą – 87:86. Paskutinę ataką po netaiklaus metimo numušto kamuolio teisėjų sprendimu „Rytas“ jį išsaugojo, S.Smithas realizavo abi baudas bei taip įtvirtino pergalę 91:88.

„Rytas“: Ivanas Buva 20, Vaidas Kariniauskas 17 (3/6 dvit., 3/5 trit.), Arnas Butkevičius 13.

„Falco“: Szilardas Benke 17 (2/3 trit.), Zoltanas Perlas 16, Benedekas Varadi 13.