„Rytas“ išvykoje nukovė SIG ekipą © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis fantastišką charakterį pademonstravę Vilniaus „Ryto“ ekipos krepšininkai iš Strasbūro parsiveža dramatišką pergalę 83:81 (26:16, 22:26, 21:23, 14:16). Rungtynių didvyriu ekipoje tapo penkis paskutinius vilniečių taškus iš eilės pelnęs Andrew Goudelockas.

Rungtynes „Ryto“ ekipos krepšininkai pradėjo gan vangiai. Sužaidus trejas minutes Vilniaus ekipos krepšininkai atsilikinėjo rezultatu 4:9, tačiau jau po kelių akimirkų sugebėjo pelnyti aštuonis taškus paeiliui bei įsiveržti į priekį – 12:9. Prie spurto labiausiai prisidėjo Kristjano Kitsingo pirmasis tritaškis metimas, Arno Butkevičiaus aštrūs prasiveržimai bei galingas Martyno Echodo žaidimas baudos aikštelėje. Į aikštelę žengusių Mindaugo Girdžiūno bei komandos naujoko Maurice‘o Ndour‘o pastangomis skirtumas dar labiau augo, o pirmąjį kėlinį „Rytas“ baigė turėdamas 10 taškų persvarą – 26:16.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo gana kovingai. Jeigu ne visi metimai skrodė krepšio tinklelį, tai agresyviu žaidimu tiek po savuoju, tiek po priešininkų komandos krepšiu ekipa sugebėjo išlaikyti iniciatyvą savo rankose –  po pirmųjų poros antrojo kėlinio minučių rezultatas švieslentėje rodė 29:18. Tiesa, vilniečiai rungtynių iniciatyvą sugebėjo paleisti ir įpusėjus antrajam ketvirčiui rezultatas tapo lygus 34:34. Po Donaldo Kairio paprašytos minutės pertraukėlės pirmaisiais smuikais aikštelėje pradėjo griežti Vilniaus aukštaūgiai, kurie, kartu su M. Girdžiūno tritaškių pastangomis bei A. Butkevičiaus šaltakraujiškumu prie baudų metimo linijos, vilniečiams į ilgosios pertraukos pasitarimą leido keliauti savo sąskaitoje turint šešių taškų pranašumą – 48:42.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose rungtyniauvo Martynas Echodas, į varžovų krepšį įmetęs net 23 taškus.

Trečiąjį kėlinį abi ekipos pradėjo besikeisdamos taikliais metimais, tačiau kelios „Ryto“ klaidos lėmė tai, jog sužaidus keturias trečiojo ketvirčio minutes rezultatą varžovai išlygino – 57:57. Kėliniui įpusėjus taikliu tritaškiu metimu SIG sugebėjo rezultatą persverti savo naudai, tačiau vilniečiai varžovams toli pabėgti neleido. Anksti abiejų ekipų išnaudotas komandinių pražangų limitas lėmė, jog kurį laiką ekipos keitėsi metamais baudų metimais, o iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei prasiveržimu D. Bičkauskis rezultatą vėl išlygino. Gerų gynybinių pastangų dėka „Rytas“ per paskutinę kėlinio minutę varžovams daugiau taškų pelnyti neleido bei į priekį įsiveržė keturiais taškais – 69:65.

Ketvirtąjį kėlinį SIG pradėjo taikliu tritaškiu metimu. Jau kitos vilniečių atakos smaigalyje atsidūrė į orą aukštai pakilęs M. Echodas, kuris galingu dėjimu sugrūdo kamuolį į varžovų krepšį. Varžovai į tai atsakė taikliu metimu iš po krepšio – 71:70. Po D. Bičkauskio nesportinės pražangos bei taiklaus SIG tritaškio metimo Strasbūras vienu metu buvo susikrovęs net šešių taškų persvarą (73:79), tačiau Andrew Goudelocko bei M. Ndouro rezultatas buvo sušvelnintas – 76:79. Kelias minutes vilniečiai gynėsi pavyzdingai, tačiau niekaip patiems taškų pelnyti nepavyko. Iki rungtynių likus kiek daugiau nei trims minutėms, ekipa iš Prancūzijos ir vėl pasižymėjo. Komandas pradėjo skirti penki taškai – 76:81.

Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei krepšys pagaliau atsirišo ir A. Goudelockui, kuris fantastišku tritaškiu komandos deficitą nubraukė vos iki dviejų, o po dviejų M. Echodo baudų metimų rezultatas tapo lygus – 81:81. Paskutinėje „Ryto“ atakoje kamuolys ir vėl atsidūrė A. Goudelocko rankose, kuris aukštu metimu per varžovų rankų mišką prasiveržimo metu pelnė lemiamus rungtynių taškus. Vilniečiai šventė pergalę 83:81.

„Rytas“: Martynas Echodas 23, Mindaugas Girdžiūnas 12, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam.), Andrew Goudelockas 9, Maurice'as Ndouras ir Dovis Bičkauskis po 8, Kritjanas Kitsingas 6.

SIG: Brandonas Jeffersonas 31 (8/18 trit., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Bonzie Colsonas 23 (7 atk. kam.), DeAndre Lansdowne'as 9.