„Rytas“ išvykoje sutriuškino „Šiaulius“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Sekmadienį jau septintąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate pasiekė Vilniaus „Rytas“ (14-2).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 99:75 (24:28, 25:14, 23:11, 27:22) pranoko „Šiaulius“ (4-13), kuriems tai buvo tik antras pralaimėjimas per kone pusantro mėnesio, kuomet komandos vairą perėmė Žydrūnas Urbonas.

Nors susitikimą geriau pradėjo svečiai, pirmavę 15:6, netrukus šiauliečiai kaip reikiant užkūrė savo puolimo mašiną ir pirmąjį kėlinį sugebėjo laimėti 28:24. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Rytas“ susigrąžino iniciatyvą, o du Gyčio Radzevičiaus tritaškiai prieš pertrauką leido pirmauti 49:42.

Vilniečiai pergalės pamatus sutvirtino trečiajame kėlinyje, kuomet atotrūkis pirmąsyk tapo dviženklis (58:47), o ketvirčio pabaigoje – triuškinantis (72:53). Per paskutiniąsias dešimt minučių intriga jau nekvepėjo, o Vilniaus klubo sirgaliai galiausiai šventė abejonių nekeliančią pergalę.

Efektyvų pasirodymą surengė G. Radzevičius. Puolėjas pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 2/2 trit.), atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir su 23 naudingumo balais buvo naudingiausias ekipoje. Rezultatyviausias buvo Marcusas Fosteris, pelnęs 24 taškus.

Šeimininkų gretose išsiskyrė du lietuviai – Danielis Baslykas ir Eimantas Stankevičius. Pirmasis savo sąskaitoje turėjo 14 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 17 naudingumo balų, tačiau mačo nebaigė dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito, o antrasis su 15 taškų (3/4 trit.) buvo rezultatyviausias.

„Rytas“ šįkart vertėsi be kapitono Margirio Normanto, kuris buvo registruotas susitikimui, tačiau ant parketo neišbėgo.

„Šiauliai“: Eimantas Stankevičius 15, Danielis Baslykas 14, Tomašas Pavelka 13, Dachonas Burke'as 10, Paulius Danusevičius 7.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 24, Gytis Radzevičius 17, Javinas DeLaurier 14, R.J. Cole'as ir Martynas Echodas po 11, Justinas Gorhamas ir Gytis Masiulis po 8.