„Rytas“ palaužė „Gargždų“ pasipriešinimą © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susitiko praeitų metų čempionai bei debiutantai.

„Gargždai“ (1-8) rodė kovingumą, bet galiausiai namuose 81:99 (20:23, 12:25, 31:27, 18:24) neatsilaikė prieš Vilniaus „Rytą“ (6-3).

Rungtynių pradžia buvo labai lygi ir nors „Rytą“ į priekį tempė Elvaras Fridrikssonas, labiau apčiuopiamos persvaros susikrauti nepavyko – 23:20. Šeimininkai nepaleido į priekį „Betsafe-LKL“ čempionų, tačiau vėliau legionierių šūviai ir Luko Ulecko baudos skirtumą augino. „Rytas“ puolimą suaktyvino ir po dviejų kėlinių pirmavo 48:32.

Nepaisant to, „Gargždai“ nenuleido rankų. Marius Runkauskas savo tolimais šūviais skirtumą mažino, o po Joshua Newkirko dėjimo šeimininkai atsiliko jau tik 61:63. Neseniai Giedrius Žibėnas užsidirbo techninę pražangą, o jo paprašyta minutės pertraukėlė davė teigiamo impulso „Rytui“, kuris ketvirtį baigė užtikrintai – 75:63.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, nes „Rytas“ pergalės neiššvaistė.

„Gargždai“ neturėjo svarbaus žaidėjo Giedriaus Staniulio. Užtat rezultatyviausią sezono mačą žaidė M.Runkauskas, pelnęs 20 taškų (5/9 trit.).

„Ryto“ gretose L.Uleckas taip pat žaidė sezono rungtynes „Betsafe-LKL“ ir pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir rinko 25 naudingumo balus.

Beje, vilniečiams nepadėjo negaluojantis Martynas Echodas.

„Gargždai“: Marius Runkauskas 20 (5/9 trit.), Šarūnas Beniušis 18, Joshua Newkirkas 17 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Julius Kazakauskas 11 (10 atk. kam.), Mindaugas Stašys 6.

„Rytas“: Lukas Uleckas 18, Marcusas Fosteris 15, Elvaras Fridrikssonas 14 (3/4 trit.), Margiris Normantas, Tomas Lekūnas ir Benedekas Varadis (5 rez. perd.) – po 9.