„Rytas“ per plauką pralaimėjo Vokietijos komandai © fiba.basketball nuotr.

FIBA Čempionų lygos sezono uždanga nusileido Oldenburge. Paskutinių minučių dramoje, svečiuose Vilniaus „Rytas“ (0/1) nusileido „Ewe Baskets“ (1/0) rezultatu 72:76 (18:16, 20:21, 21:21, 13:18).

Sostinės ekipa startinį mačo penketą pradėjo su Vaidu Kariniausku, Arnu Adomavičiumi, Gyčiu Radzevičiumi, Arnu Butkevičiumi ir Ivanu Buva.

Nuo suolo pakilęs Tanneris Leissneris iškart ėmėsi iniciatyvos aikštelėje ir pirmame ketvirtyje pasižymėjo 7 taškais, o vilniečiai laimėjo pirmąjį kėlinį – 18:16.

Įpusėjus antrajam kėliniui Speedy Smithas 4 pelnė taškus iš iš eilės, bet „Ewe Baskets“ jau buvo priekyje ir tik padidino savo pranašumą (25:32).

Po minutės pertraukėlės vilniečiams pavyko pasivyti varžovus, o likus 19 sekundžių G.Radzevičius baudų metimais sugebėjo persverti rezultatą ir po pirmosios dvikovos pusės vilniečiai priekyje jau turėjo minimalų pranašumą – 36:37. I.Buva pelnė 10, G.Radzevičius pridėjo 9 taškus.

Po didžiosios pertraukos išėjusi sostinės ekipa įtemptai kovėsi dėl kiekvieno kamuolio ir varžovams puolime iki trečiojo kėlinio pabaigos leido atkovoti tik 2 kamuolius puolime. Margiris Normantas trečiajame ketvirtyje pelnė 9 taškus ir „Rytas“ išlaikė tą pačią persvarą – 59:58.

Likus minutei iki akistatos pabaigos sostinės ekipos kapitonas tolimu metimu iš krašto išlygino rezultatą – 70:70. M.Girdžiūnas galėjo išlyginti rezultatą, bet prametė iš vidutinio nuotolio, o varžovai baudų metimais įtvirtino savo pranašumą ir šventė pergalę – 76:72.

„Rytas“: I.Buva 21 (4 atk. kam.), G.Radzevičius (10 atk. kam.) ir T.Leissneris po 11, M.Normantas 9, A.Butkevičius 8.

„EWE Baskets“: M. Heideggeris 26, B. Hundtas 15.