„Rytas“ užtikrintai laimėjo Atėnuose © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Po beveik mėnesio pertraukos tarptautiniame fronte Vilniaus „Rytas“ (2-2) grįžo į FIBA Čempionų lygos batalijas. Giedriaus Žibėno kariauna išvykoje 82:71 (28:14, 16:24, 26:15, 12:18) įveikė Atėnų „Peristeri“ (2-2).

Pirmus 6 vilniečių taškus pelnė Jarvisas Williamsas, o Marcusas Fosteris ir Elvaras Fridrikssonas pridėjo po taiklų tolimą metimą (12:6).

Dar vienus taškus iš po krepšio pelnė M. Fosteris ir skirtumas pirmajame kėlinyje tapo jau dviženklis – 17:7.

Paskutinę atakos sekundę E. Fridrikssonas išprovokavo 3 baudų metimus, visus juos realizavo ir po pirmojo kėlinio „Rytas“ priekyje – 28:14. Fantastiškai mačą pradėjęs J. Williamsas vien per pirmąjį kėlinį surinko 11 taškų.

Antrasis ketvirtis vilniečiams nebuvo toks sėkmingas, likus kiek daugiau nei 4 minutėms „Peristeri“ priartėjo iki 5 taškų (28:33).

Tiksint paskutinei kėlinio minutei „Rytas“ susigrąžino dviženklį pranašumą, bet graikai jį aptirpdė ir komandos į rūbinę keliavo švieslentėje degant – 44:38.

Po didžiosios pertraukos išėjęs sostinės klubas vienu metu jau turėjo tik 4 taškų pranašumą, bet pražangas provokavęs „Rytas“ kėlinį baigė turėdamas net septyniolikos taškų skirtumą – 70:53.

Po sėkmingo Benedeko Varadžio prasiveržimo lemiamame ketvirtyje „Rytas“ susikrovė rekordinę 22 taškų persvarą (77:55).

Nors graikams ir pavyko primažinti atsilikimą, likusios žaidimo minutės buvo tik formalumas ir „Rytas“ įtvirtino savo pergalę išvykoje – 82:71.

Vilniečių komandoje naudingiausiai rungtyniavo M. Echodas, kuris pelnė 9 taškus (2/2 dvit.), sugriebė 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 13, Elvaras Fridrikssonas (5 rez. perd.) ir Marcusas Fosteris (4/6 dvit.) po 12, Benedekas Varadi 10 (2/2 trit.), Martynas Echodas 9 (9 atk. kam.), Lukas Uleckas 8 (7 atk. kam.).

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 19, Aleksa Radanovas 15, Marcusas Denmonas 11.