„Rytas“ užtikrintai laimėjo Klaipėdoje © fiba/championsleague.basketball nuotr.

Klaipėdos „Neptūno“ (7-9) puolimas užstrigo trečiame kėlinyje, vilniečiai paleido kelis tritaškius ir taip dėjo pagrindus pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Vilniaus „Rytas“ (12-4) išvykoje 82:70 (22:15, 20:21, 27:11, 13:23) nugalėjo „Neptūną“.

„Neptūno“ komanda startavo geriau ir atitrūko 9:3, o „Ryto“ bandymai artėti vis buvo atremiami. Nepadėjo ir Giedriaus Žibėno greitai paprašyta minutės pertraukėlė. Jarvisas Williamsas ir Marcusas Fosteris galiausiai rėžė deficitą iki minimumo, o Margirio Normanto tritaškis išvedė į priekį „Rytą“ – 16:14. Dabar jau iniciatyva buvo vilniečių rankose ir jie po pirmo ketvirčio pirmavo 22:15.

Benedekas Varadis „Ryto“ persvarą augino iki dviženklės (29:18), tuo tarpu Austinas Wiley visiškai dominavo kitoje aikštės pusėje ir buvo neįmenama mįslė „Rytui“. Skirtumas apmažėjo ir prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo jau tik 42:36.

A.Wiley jau po dviejų ketvirčių buvo arti dvigubo dublio – 12 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 24 naudingumo balai per 14 minučių. Jis pataikė visus metimus: 5 dvitaškius ir 2 baudas.

Po pertraukos „Rytas“ vėl susigrąžino kontrolę, kuomet „Neptūno“ atakos strigo. Pusę ketvirčio „Neptūnas“ neleido oponentams pabėgti (47:56), bet tada sekė trys vilniečių tritaškiai iš eilės, kuriuos pataikė Gytis Radzevičius ir Margiris Normantas. Spurtą pratęsė J.Williamso metimas, tad skirtumas tapo triuškinamas – 69:47.

Prieš paskutinį kėlinį intrigos jau buvo mažiau ir nors laiko dar buvo sočiai, „Neptūnas“ dėl pergalės nebekovojo.

Pirmoje mačo dalyje žibėjęs A.Willey antrojoje tapo blankesnis ir mačą baigė su 19 taškų, 14 atkovotų kamuolių 37 naudingumo balais. Jis vis tiek liko pagrindiniu savo ekipos vedliu.

„Ryto“ lyderiu buvo B.Varadis, žaidęs rezultatyviausią sezono mačą – 22 taškai (5/6 dvit., 4/7 trit.), 4 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

Pirmoji šių komandų tarpusavio akistata „Betsafe-LKL“ vyko dar rugsėjo 29 dieną, tąkart G.Žibėno auklėtiniai nesigailėjo varžovų – 93:67.

„Rytas“ vertėsi be Luko Ulecko – jis dėl traumos iškrito iš rikiuotės dviem savaitėms.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 19 (8/8 dvit., 3/3 baud., 14 atk. kam.), Deividas Gailius 13, Matas Jogėla 12 (5/14 metimai, 6 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 11, Mindaugas Girdžiūnas 9, Nojus Mineikis 6.

„Rytas“: Benedekas Varadis 22 (4/7 trit.), Martynas Echodas 14 (6/14 dvit.), Margiris Normantas 11, Jarvisas Williamsas 10 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9.