„Ryto“ tritaškių lietus persikėlė į LKL – sutriuškintos „Pieno žvaigždes“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ tritaškių fiesta tęsiasi. Po sėkmingų rungtynių Europos taurėje vilniečiai išvykoje 93:72 (24:15, 24:13, 29:21, 16:23) nepasigailėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“.

Po 14 rungtynių vilniečiai laikosi antroje turnyrinės lentelės vietoje su 9 pergalėmis, o „Pieno žvaigždės“ savo sąskaitoje turi 5 pergales.

Intriga blėso jau pirmajame kėlinyje. Audringai į Pasvalį susirinkusių sirgalių palaikomi vilniečiai užpylė varžovus tritaškiais. Per pirmas 10 minučių „Rytas“ įrideno 6 tritaškius.

Po du tritaškius įskraidino Dovis Bičkauskis ir Mindaugas Girdžiūnas, o besibaigiant pirmai rungtynių pusei prabilo ir kita vilniečių toliašaudė artilerija.

„Pieno žvaigždžių“ trenerio asistentui Virginijui Sirvydžiui nemaloniu siurprizu tapo jo sūnaus Deivydo benefisas. D. Sirvydis pirmoje pusėje idealiai atakavo krepšį (4/4 met.) ir vilniečių gretose puolėjas buvo naudingiausias žaidėjas (11 naud. bal.)

„Esu Pasvalyje ir dirbu Pasvaliui“, – prieš prasidedant antrajai rungtynių pusei nedaugžodžiavo V. Sirvydis paklaustas apie sūnaus pasirodymą.

Pasvaliečiai nesugebėjo pasipriešinti varžovams nei puolime, nei gynyboje. Vos 28 surinkti ir 48 praleisti taškai iliustravo prastą „Pieno žvaigždžių“ žaidimą. Aukštaičiai neblogai tvarkėsi su klaidomis (6 kl.), bet pataikymo procentai buvo klaikūs – 47 proc. (8/17) dvitaškių ir 22 proc. (2/9) tritaškių.

Po pertraukos „Rytas“ startavo atkarpa 11:3, įgijo 28 taškų pranašumą (59:31) ir uždarė diskusijas apie galimą nugalėtoją Pasvalyje.

Europos taurės rungtynėse prieš Bursos „Tofaš“ vilniečiai realizavo net 18 tritaškių, o Pasvalyje pataikė 14 tolimų metimų iš 25 bandymų.

„Rytą“ į priekį vedė jaunieji talentai Martynas Echodas ir Deivydas Sirvydis (7/9 met.). Jie atitinkamai pelnė 20 ir 17 taškų.

D. Sirvydžiui tai buvo rezultatyviausios karjeros rungtynės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. 19–metis pridėjo dar 3 atkovotus kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Rytas“ šiose rungtynėse vertėsi be koją susižeidusio Camerono Bairstow ir Evaldo Kairio. Į komandos rotaciją buvo įtrauktas jaunasis vilniečių aukštaūgis Ąžuolas Tubelis.

„Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas didžiąją rungtynių dalį vertėsi be Pauliaus Petrilevičiaus. Vidurio puolėjas antrajame kėlinyje susidūrė su Deivydu Sirvydžiu ir susižeidė čiurną.

„Pieno žvaigždės“: Trevoras Thompsonas 14, Miha Lapornikas 13, Johnas Gillonas 9 taškų.

„Rytas“: Martynas Echodas 20, Deivydas Sirvydis 17, Mindaugas Girdžiūnas 12 taškų.