Š. Kliokys: „Ateityje „7bet-NKL“ galime turėti bent 16 komandų“ © V.Kuralavičiaus nuotr.

Tarpsezoniu atsinaujinusi ir iškart į darbus kibusi „7bet-NKL“ vadovybė, kartu su lygoje esančių 14 klubų, spalio mėnesį pasitiks jubiliejinį 20-ąjį Nacionalinės krepšinio lygos sezoną. 

Naujuoju „7bet-NKL“ prezidentu išrinktas Šarūnas Kliokys turi ilgametę patirtį krepšinyje ir 2002-2013 m. buvo Lietuvos krepšinio lygos prezidentas, 2007 m. ir 2008 m. ėjo Lietuvos krepšinio rinktinės vadovo pareigas, o nuo 2022 m. yra paskirtas LKF viceprezidentu bei yra atsakingas už komercinę plėtrą.

Kaip skelbta anksčiau, be Š. Kliokio „7bet-NKL“ vadovybę sudaro vykdančiojo direktoriaus pareigas einantis Justas Kalinauskas, kuris ėjo Lietuvos krepšinio federacijos direktoriaus pareigas Arvydo Sabonio komandoje, buvo pasaulinės FIBA teisės komisijos narys ir FIBA Europe jaunimo komisijos narys. Šiuo metu jis yra ir FIBA techninis delegatas 2023-2025 m. ciklui. Š. Kliokio komandoje taip pat lieka nuo lygos įkūrimo dirbanti, ilgametę patirtį turinti ir puikiai lygos klubams žinoma varžybų direktorė Rasa Jankauskienė.

„Turime šiuos tiesiogiai dirbančius žmones ir dar aplink kelis asmenis, kurie nori, jog ši lyga tobulėtų ir siektų geresnių rezultatų. Naujų darbuotojų ieškoti tikrai neplanuojame, reikia pradėti čempionatą, pasižiūrėti kaip jis atrodys ir ateityje spręsime“, – kalbėjo „7bet-NKL“ prezidentas. 

2023-2024 m. „7bet-NKL“ sezone debiutuos Regionų krepšinio lygą laimėjusi „Jurbarko-Kario“ komanda su gerai pažįstamu Mindaugu Lukauskiu ir Tomu Delininkaičiu priešakyje. Jurbarkiečiai spalio 5 d. namuose susikaus su Kauno r. „Atletu“. 

„Kretingos-VR Serviso“ klubas dėl lygos reikalavimų neatitinkančios namų arenos visas praėjusio sezono rungtynes žaidė išvykose. Tačiau jau nuo spalio mėnesio kretingiškiai savo namų mačus žais naujai įrengtame, virš 800 vietų turinčiame, Kretingos sporto centre. 

Prieš sezono startą Š. Kliokys pokalbyje su nklyga.lt pasidalino mintimis apie pakeistą atkrintamųjų formatą, norą turėti didesnį komandų skaičių ir pagrindinius vasaros iššūkius. 

– Šarūnai, ko galima laukti naujame „7bet-NKL“ sezone?

– Pirmiausia, džiaugiamės jau už kelių savaičių startuojančiu čempionatu. Lygoje vėl turėsime 14 klubų, kadangi prie „7bet-NKL“ lygos prisijungia debiutantai iš Jurbarko. Vykdomojo komiteto posėdyje nusprendėme, jog nuo šio sezono nebeliks buvusio finalo ketverto formato ir komandos vėl žais atkrintamųjų serijas. Norime, kad „7bet-NKL“ būtų matoma ir per šiuos krepšinio metus tikimės turėti daugiau televizijos transliacijų. 

– Ne vienerius metus buvote Lietuvos krepšinio lygos prezidentu, turite patirties ir verslo srityje. Kokius pagrindinius tikslus keliate „7bet-NKL“ kitam sezonui? 

– Esminis siekis yra kuo labiau komercializuoti lygą, kelti klubų profesionalumo kartelę ir į „7bet-NKL“ integruoti kuo daugiau vietinių žaidėjų. Nėra jokios paslapties, jog ne vienerius metus miestų savivaldybės finansiškai stipriai padeda klubams, nors žingsnis po žingsnio prie klubų rėmimo prisideda ir verslas.

Ir dar vienas iš pagrindinių dalykų yra lygos komunikacija, televizijos transliacijos ir didesnis susidomėjimas, kuris leistų pritraukti daugiau rėmėjų, nes šiai dienai lyga yra kažkiek užmiršta. Taip pat norime turėti ilgesnį sezoną nuo spalio iki gegužės vidurio, tačiau viskas remiasi į pinigus, nes norint turėti kuo geresnį produktą reikia investuoti. 

– Tikriausiai dėl to atsisakėte ir finalinio ketverto bei grįžote prie buvusio atkrintamųjų serijų formato?

– Pagrindinis dalykas buvo tas, kadangi žiūrovai nori, jog būtų svarbus reguliarusis sezonas, o antra, kad aistruolių susidomėjimas stipriai išauga per atkrintamąsias. Ir nesvarbu ar tai būtų ketvirtfinalis, ar pusfinalis. Galbūt viena iš idėjų ateityje turėtų būti reguliaraus sezono metu padaryti taurės varžybas, kur nugalėtojas sprendžiasi vieneriose rungtynėse.

Ateinančiame sezone pagerės ir klubų salių kokybė, o jeigu sirgaliai rinksis į arenas, bus daugiau televizijos transliacijų, tai ir susidomėjimas bus daug didesnis. Lygoje taip pat matysime nemažai jaunų ir perspektyvių krepšininkų, mėgstančių greitą žaidimą, tad laukia tikrai įdomus čempionatas. 

– Lygos prezidento pareigas einate jau nuo liepos mėnesio, su kokiais pagrindiniais iššūkiais kol kas susidūrėte?

– Dabar labiausiai reikia susisteminti visą lygos reklaminę dalį, norint turėti aiškius rėmus mūsų rėmėjams ir žinoti, ką galime jiems pasiūlyti. O kita dalis yra klubų vystymo aspektas, kad jie stiprėtų, turėtų didesnius finansinius išteklius, sporto sales ir būtų konkurencingais. Mūsų lygoje rungtyniaujančių komandų varomasis variklis ir pagrindinis tikslas turėtų būti žaisti aukštesnėje lygoje.

– Jūsų nuomone, ar 14 komandų yra optimalus skaičius Nacionalinėje lygoje, ar norėtumėte ateityje jų turėti ir daugiau?

– Manau, kad jis nėra optimalus, nes ateityje lygoje galime turėti bent 16 komandų. Alytus ir Prienai tikrai galėtų dalyvauti „7bet-NKL“, o dar kitas klausimas yra dėl LKL žaidžiančių ekipų. Norime ateityje turėti 3-4 lyderiaujančius „7bet-NKL“ klubus, kurie atitiktų visus reikalavimus ir galėtų žaisti LKL. 

Taip pat matome, kad ir 3-4 LKL turnyrinės lentelės gale esantys klubai sunkiai gali pretenduoti į aukštesnes vietas, todėl tokiu sportiniu principu gautųsi natūralus komandų perėjimo tarp lygų darinys. Lygos plėtimosi perspektyva šioje vietoje yra gana įdomi. 

– Minėjote, kad lygos pagrindas turėtų būti vietiniai žaidėjai. Ar jau galvojote apie galimus žingsnius siekiant įgyvendinti šį tikslą?

– Galiu atvirai pasakyti, kad naujame sezone dar nieko per daug šioje vietoje nepadarysime, kadangi komandos savo sudėtyse gali turėti po tris legionierius. Tačiau šią temą ateityje dar tikrai nagrinėsime, nes buvo daug diskusijų apie dublerių ekipų skaičiaus didinimą, bet iš kitų LKL klubų nėra daug ambicijų tokias jaunimo komandas turėti. Ir kalbu būtent apie tuos klubus, kurie dublerių ekipų neturi, nors į kiekvieną naują jaunimo komandą iš lygos pusės žiūrėtume tik pozityviai.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos