Šešiolikmečiai Europos čempionate įveikė Izraelį © FIBA.com nuotr.

Penktadienį Udinėje (Italija) Europos jaunučių vaikinų iki 16 metų amžiaus krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė tęsė kovas grupėje, kovojančioje dėl 9-12 vietų. Mūsiškiai susitiko su bendraamžiais iš Izraelio ir nugalėjo juos rezultatu 93:80 (15:16, 23:19, 27:19, 28:26).

Prieš tai turnyro C grupėje trenerio Rolando Rakučio auklėtiniai sutriuškino Estiją (94:56), pralaimėjo Turkijai pro pratęsimo (80:83) ir palaužė Slovėnijos pasipriešinimą (65:64), bet aštuntfinalyje nusileido Graikijai (56:67).
Grupės dėl 9-16 vietų pirmosiose rungtynėse Lietuva nepaliko vilčių Latvijai (93:63).

Rungtynių su Izraeliu pradžioje lietuviams teko nuolat vytis varžovus (7:8, 12:16). Po pirmųjų 10 min. Lietuva buvo atsilikusi – 15:16.

Antrajame ketvirtyje mūsiškaims pavyko išlyginti ir žaidimą, ir rezultatą (29:29). Nerukus Lietuvos krepšininkai jau patys pirmavo 5 taškų skirtumu (36:31). Prieš ilgąją petrauką komandas skyrė 3 taškai (38:35).

Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova, bet žingsneliu priekyje nuolat buvo Lietuvos rinktinė 43:41, 50:46, 53:46, 58:46). Po trijų ketvirčių mūsiškiai pirmavo 65:54.

Paskutinėje žaidimo atkarpoje Izraelio atstovai bandė vytis Lietuvos rinktinę (65:58, 71:63), 85:74), bet galutinę pergalę šventė lietuviai – 93:80

Sekmadienį (rugpjūčio 18 d.) lietuviai dėl 9-osios vietos žais su Šiaurės Makedonijos ir Slovėnijos poros nugalėtoja.

LIETUVA: Paulius Murauskas 23, Emilis Butkus 22, Tautvydas Baltrušaitis 12, Lukas Pivoriūnas 10, Liutauras Lelevičius ir Radvilas Kneižys po 8, Olegas Kojenecas 5 (6 atk. kam.), Gytis Valickas 3, Ugnius Jaruševičius ir Titas Sargiūnas po 1 tašką. Rokas Jocius (02:42 min.) ir Dominykas Butka (00:26 sek.) taškų nesurinko.