Sezono rekordą pasiekęs „Vytis“ tritaškiais užmėtė tauragiškius © „Vytis“ nuotr.

Aštuoni iš dešimties Šakių „Vyčio“ (5-6) krepšininkų pataikė bent vieną tritaškį, klubas pasiekė sezono rekordą ir iškovojo ketvirtąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes.

Iš viso 20 tolimų metimų iš 39 bandymų (51 proc.) sumetę Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 109:96 (27:24, 34:20, 16:25, 32:27) susitvarkė su Tauragės klubo (4-6) žaidėjais, kuriems tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Marijus Užupis iš toli įmetė 5 iš 7 tritaškių, Gabrielius Čelka – 4 iš 5, Markas Užukauskas pridėjo 3 iš 5, o Karolis Kokoška, Domantas Vilys ir Justas Sakalauskas pridėjo po 2 taiklius tolimus metimus.

Paulius Semaška, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, kartu su Šarūnu Vingeliu realizavo po vieną tritaškį.

Tauragiškiai nuo šios atžymos pataikė 9 metimus iš 21 (42 proc.).

Šeimininkai į priekį nurūko antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 34:20, o į rūbinę išėjo pirmaudami 61:44.

Praėjusį sezoną „Vytis“ NKL rekordą pasiekė pataikydamas 22 tritaškius.

„Vytis“: Justas Sakalauskas 23, Marijus Užupis 21 (5/7 trit.), Gabrielius Čelka 17, Domantas Vilys 11.

Tauragės klubas: Rytis Biliartas 22, Deividas Keburys 20, Ernestas Serkevičius 19.

Po dviejų nesėkmių VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse paeiliui Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-2) grįžo į pergalių kelią.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 83:78 (22:25, 15:9, 26:20, 20:24) pranoko Mažeikių „Erelius“ (2-8), kuriems tai buvo jau šeštoji nesėkmė paeiliui.

Po pirmųjų dviejų kėlinių šeimininkai turėjo viso labo 3 taškų persvarą (37:34), tačiau marijampoliečiai iššovė po ilgosios pertraukos.

Edvinas Jezukevičius surinko 5 taškus paeiliui, Justinas Jogminas pridėjo dvitaškį ir jau po pirmųjų dviejų trečiojo kėlinio minučių „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas išaugo iki 8 taškų (47:39).

Neilgai trukus Gintautas Matulis atseikėjo tritaškį, dar vieną taiklų metimą realizavo J. Jogminas ir ketvirčio viduryje marijampoliečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 52:42.

Šeimininkai panašų pranašumą laikė viso ketvirtojo kėlinio metu, tačiau Augustinas Venckus pataikė iš toli, o kitoje atakoje pridėjo dvitaškį ir, likus kiek daugiau nei 2 minutėms, iš marijampoliečių persvaros teliko 5 taškai (77:72).

Svečiai surengė dar vieną sėkmingą išpuolį, tačiau likus 32,3 sekundės G. Matulis paleido tolimą bombą ir uždarė rungtynes – „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 80:74.

Vis tik Rokas Stankevičius atsakė taškais su pražanga, o likus 19,6 sekundės, marijampoliečiai prarado kamuolį. Šeimininkai varžovams laikyti kamuolio iki finalinės sirenos neleido ir tyčia prasižengė prieš A. Venckų, kuris realizavo vieną baudos metimą ir marijampoliečiams liko 2 taškų pranašumas (80:78).

Kitoje aikštelės pusėje J. Jogminas atsakė tuo pačiu, tačiau Mantvydas Staniulis, besivarydamas kamuolį, sužingsniavo ir po taiklių Šarūno Beniušio baudų metimų tapo aišku, jog pergalę švęs „Sūduva-Mantinga“ (83:78).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs G. Matulis pelnė 22 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 2/3 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir atkovojo 1 kamuolį, blokavo metimą bei triskart suklydo.

Komandai šį vakarą vis dar padėti negalėjo Tomas Galeckas, besigydantis čiurnos traumą.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 22 (4/6 dvit., 4/7 trit.), Justinas Jogminas 17 (4/7 dvit.), Šarūnas Beniušis 14 (6/7 dvit.).

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 19 (7/9 dvit., 0/5 trit., 9 atk. kam.), Augustinas Venckus 13 (2/6 trit.), Mantvydas Staniulis 10 (7 kld.).