Tritaškiais šiauliečius užliejęs „Žalgiris“ pergalingai startavo mažajame finale © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai atidarė „Betsafe-LKL“ mažojo finalo seriją.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 92:75 (28:18, 29:21, 14:19, 21:17) įveikė „Šiaulius-7bet“.

Serija iki keturių pergalių dabar kelsis į Saulės miestą – rungtynės vyks šeštadienį, 17 val.

Be traumuoto Jonathano Elmore’o žaidę šiauliečiai sugebėjo rungtynes pradėti gerai (7:6), tiesa, žalgiriečiai prapliupo tolimais metimais. Taip po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo dviženklę persvarą – 28:18.

Nepaisant jos, „Šiauliai-7bet“ nenuleido rankų ir po Eimanto Stankevičiaus metimo atsiliko jau tik 25:30. Vis tik Artūro Milaknio tolimi metimai leido „Žalgiriui“ laikyti kontrolę savo rankose, o iš viso per du ketvirčius kauniečiai sumetė jau 10 tritaškių. Dėl to į ilgąją pertrauką jie keliavo nusiteikę optimistiškai – 57:39.

Po pertraukos vaizdas aikštėje kurį laiką nekito – A.Milaknio ir Karolio Lukošiūno šūviai leido kauniečiams pirmauti užtikrintai – 71:52. Vis tik intriga grįžo, nes triuškinamą persvarą K.Maksvyčio auklėtiniai barstė. Po Isaiah Armwoodo dėjimo šiauliečiai prisivijo varžovus iki 66:77, bet „Žalgiris“ reagavo – atgaivino puolimą ir taip stabilizavo padėtį. Galiausiai rungtynes „Žalgiris“ užbaigė užtikrintai.

Kauniečiai pataikė net 17 tritaškių iš 28 (61 proc.), kai dvitaškių buvo pataikyta 14 iš 29 (48 proc.). Po 4 tolimus metimus pridėjo Artūras Milaknis bei Janis Strelniekas.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas, Tyleris Cavanaugh (7 atk. kam.) ir Artūras Milaknis – po 14, Lukas Lekavičius 9 (7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne’as – po 8.

„Šiauliai-7bet“: Giedrius Staniulis 17 (9 atk. kam.), Issufas Sanonas 14, Eimantas Stankevičius 11, Martynas Varnas ir Isaiah Armwoodas – po 10.