Tritaškių šou surengęs K. Lukošiūnas atvedė „Žalgirį“ į pergalę prieš „Chimki“ © zalgiris.lt nuotr.

Pasiruošimą sezonui tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą už uždarų „Žalgirio“ arenos durų draugiškame mače 85:71 (19:9, 27:31, 22:19, 17:12) patiesė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ komandą.

Rungtynėse geriau startavo žalgiriečiai, kurie po Mato Jogėlos tritaškio ir Martino Gebeno gero žaidimo po krepšiu pirmavo 5:1. Tiesa, čia pat sekė varžovų atsakas, persvėręs svarstykles į jų pusę – 5:6. Tuomet dar kartą savo pranašumais pasinaudojo M.Gebenas, tritaškį švystelėjo Thomasas Walkupas, o sėkmingais epizodais persvarą 14:9 sukūrė Nigelis Hayesas. Ketvirčio pabaigoje taškų kraitį atsidarė Zachas LeDay, pražangos nesustabdytas N.Hayesas pirmąjį ketvirtį leido užbaigti turint jau dviženklį pranašumą – 19:9.

Antrajame kėlinyje atotrūkį iki 22:9 tolimu dūriu buvo padidinęs Artūras Milaknis, tačiau Janio Timmos vedami „Chimki“ krepšininkai staigiai stabilizavo padėtį (22:15). Bene gražiausią rungtynių epizodą kūrė A.Milaknio tikslų perdavimą galingu dėjimu pavertęs M.Gebenas, puolime atsikovojęs kamuolį progą išnaudojo Lukas Uleckas, o aštriu reidu Rimo Kurtinaičio nepasitenkinimą provokavo Rokas Jokubaitis – 28:20. Kėliniui įsibėgėjus staigų tritaškį realizavo Karolis Lukošiūnas, bet apmaudžiomis kauniečių klaidomis pasinaudoję rusai tirpdė deficitą iki 33:31. Ne pačiu lengviausiai komandai metu prabilo du tritaškius susmeigęs K.Lukošiūnas, o vėl saugiau jaustis leido darbo ėmęsis T.Walkupas – 43:36. Prieš didžiąją pertrauką K.Lukošiūnas įskraidino ketvirtą tolimą bombą ir į rūbinę „Žalgirį“ išlydėjo pirmaujant rezultatu 46:40.

Trečiasis kėlinys startavo galingais M.Gebeno epizodais abejose aikštės pusėse: aukštaūgis ne tik drebino krepšinį, bet ir išrašė pamokų varžovui, trijų taškų vertės metimą pridėjo M.Jogėla – 53:49. Antroje kėlinuko dalyje kamuolio vagyste pasinaudojo N.Hayesas, apie save priminė apčiuopiamą pranašumą 59:53 išlaikyti leidęs Z.LeDay. Nesportiškai sustabdytas L.Uleckas ramiai sumetė baudų metimus, dar vieną vinį į varžovų krepšį paleido penktą tritaškį rinkęs K.Lukošiūnas – 64:55. Į lemiamą rungtynių atkarpą nusinešti vieną didžiausių pranašumų 68:59 kauniečiams leido metimus iš distancijos realizavę R.Jokubaitis bei Z.LeDay.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė išradingą K.Lukošiūno perdavimą dėjimu įtvirtinęs Z.LeDay, o netrukus tas pats perdavimo autorius varžovus nubaudė jau 6-uoju tolimu šūviu – 76:61. Į dar gilesnę duobę „Chimki“ krepšininkus stūmė M.Gebenas ir atstumą iki 81:61 tritaškiu didinęs N.Hayesas. Dar vienu sudėtingu metimu iš po krepšio pasižymėjo M.Gebemas, apsukų nemažino ir N.Hayesas – 85:64. Pačioje mačo pabaigoje Rimo Kurtinaičio kariaunos nuotaikas kiek pataisė geresnis finišas, tačiau galutinis rezultatas 85:71 skelbė įtikinamą „Žalgirio“ pergalę.

„Žalgiris“: K.Lukošiūnas 18 (6/6 trit.), M.Gebenas 16 (8/11 dvit.), N.Hayesas 14 (2 per. kam.), Z.LeDay 10 (6 atk. kam.), T.Walkupas 9 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Jogėla 6, L.Uleckas 4, A.Milaknis 4, R.Jokubaitis 4, A.Perezas 0 (5 rez. perd.), E.Venskus 0, M.Kancleris 0.

„Chimki“: J.Timma 16 (4/9 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), D.Bertanis 15 (3/8 trit.), D.Bookeris 14 (5/7 dvit., 7 rez. perd., 3 per. kam.).