Turkiją įveikę dvidešimtmečiai užsitikrino penktąją vietą Europos čempionate © FIBA.com nuotr.

Pergalingai Europos čempionatą užbaigusi Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė galutinėje pirmenybių rikiuotėje liko penktoje pozicijoje. Antroje rungtynių pusėje pranašumą įrodę Donaldo Kairio auklėtiniai 89:73 (23:19, 20:23, 22:14, 24:17) palaužė Turkijos bendraamžių ekipą.

Rungtynių pradžioje lietuviai pademonstravo užtikrintą puolimą ir per pirmas dvejas minutes įgijo aštuonių taškų pranašumą, tačiau įpusėjus ketvirčiui įsivažiavo ir dvidešimtmečių varžovai sužaidę sėkmingą atkarpą 10:3 ir sumažinę skirtumą tarp ekipų iki minimalaus – 12:13.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką mūsiškiams buvo pavykę stabilizuoti situaciją, bet dar vieną sugrįžimą surezgę turkai antrojo pradžioje išlygino rezultatą, o ketvirčiui beveik persiritus į antrąją pusę po Emre Tanisano dėjimo jį persvėrė – 31:30.

Vykusią atkaklią kovą taškas į tašką geležinę gynybą pademonstravusi Lietuvos rinktinė nutraukė, per trečiojo kėlinio pirmąją pusę tik tris taškus varžovams pelnyti leidę lietuviai ne ką prasčiau atrodė ir puolime – po Igno Sargiūno tritaškio jiems pavyko įgyti dviženklį pranašumą – 56:45. O visą likusį rungtynių laiką iniciatyvą savo rankose išlaikę dvidešimtmečiai galiausiai iškovojo užtikrintą pergalę ir užsitikrino penktąją vietą galutinėje Europos čempionato rikiuotėje – 89:73.

LIETUVA: Grantas Vasiliauskas 14, Vitalijus Kozys 13, Ignas Sargiūnas ir Arnas Velička po 12, Justas Sakalauskas ir Lukas Uleckas po 10.

TURKIJA: Sadikas Emiras Kabaca 16, Erkinas Senelas ir Yigitas Baranas Sarikaya po 15, Muhayminas Mustafa 13.