TV komentatoriai: „Rytas“ – ryškus derbio favoritas“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Jau šį sekmadienį, sausio 23 dieną, „Betsafe-LKL“ čempionate nugriaudės antrasis šio sezono derbis tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. Turnyro lentelės kaimynai ir tiesioginiai konkurentai dėl vietos viršūnėje šįkart susitinka sostinėje.

Pirmoji Lietuvos krepšinio grandų dvikova vyko lapkritį Kaune. Tada triukšmingoje „Žalgirio“ arenoje 84:75 pergalę iškovojo „Rytas“.

Prabėgus daugiau kaip dviem mėnesiams, komandos gyvena skirtingomis nuotaikomis. „Žalgirį“ pasivijo koronaviruso protrūkis ir traumos – dvikovą Vilniuje greičiausiai praleis COVID-19 užsikrėtę Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Tai Websteris, taip pat traumą patyręs Janis Strelnieks.

Tuo metu „Rytas“ bėdų turi mažiau – po traumų jau pasveiko Tanneris Leissneris ir Jarvis Williamsas. Tiesa, iš rikiuotės iškrito kojos traumą patyręs Maurice‘as Ndouras.

Derbį BTV ir Go3 televizijos žiūrovams gyvai iš „Avia Solutions Group“ arenos komentuos Vaidas Čeponis ir Karolis Tiškevičius. Šį komentatorių duetą išrinko balsavime dalyvavę krepšinio sirgaliai.

LKL.lt prieš artėjantį „Ryto“ ir „Žalgirio“ mūšį kalbėjosi su abiem komentatoriais ir jiems uždavė septynis tokius pačius klausimus.

Tiek V. Čeponis, tiek K. Tiškevičius įvardijo ryškiausius būsimų rungtynių akcentus, apžvelgė praėjusią dvikovą Kaune ir išskyrė artėjančio derbio favoritus. Abu komentatoriai pripažįsta – šįkart ryškią favorito etiketę turi „Rytas“.

Ką jums parodė pirmoji komandų akistata Kaune?

V. Čeponis: Parodė, kad „Žalgiris“ turi rimtų problemų šį sezoną. Kita vertus, tas mačas vyko lapkričio pradžioje ir turbūt nemažai Kauno komandos gerbėjų tikėjo, kad žalgiriečiai, ekipos vairą perėmus Jure Zdovcui, įsivažiuos ir gerins žaidimą. Tačiau kol kas taip nenutiko. Pirmosios tarpusavio rungtynės taip pat parodė, kad „Rytas“ šį sezoną turi nemenką potencialą. Tai labiausiai susiję su neblogu komandos sukomplektavimu ir puikiu trenerio darbu. Tuo tarpu kauniečiai šiais dviem dalykais pasigirti negali.

K. Tiškevičius: Parodė, kad „Žalgiris“ šiame sezone yra pažeidžiamas. Ypač tuo atveju, kaip sakė pats Marekas Blaževičius, kai komanda žaidžia be reikiamos koncentracijos. Manau, kad pačiam „Žalgiriui“ parodė, kad šį sezoną daugkartiniai Lietuvos čempionai prabangos nesusikoncentruoti tiesiog nebeturi.

Kokių dabar rungtynių Vilniuje tikitės?

V. Čeponis: Tikiuosi, įdomių (šypsosi – aut.). Komentatoriams daug smagiau komentuoti, kai dvikova yra intriguojanti. Prognozuoju, kad rungtynės bus nerezultatyvios.

K. Tiškevičius: Galime tikėtis alkano „Ryto“. Vilniečiai po rungtynių Kaune turėjo užsiauginti sparnus ir patikėti, kad jie gali mesti rimtą iššūkį „Žalgiriui“. Kraujo skonis jau pajaustas. Galime tikėtis ir bent dvigubai piktesnio „Žalgirio“, nei pirmose rungtynėse. Bet viena yra tikėtis, o kita yra realus vaizdas.

Kaip manote, kuri komanda šįkart turėtų jausti didesnį spaudimą?

V. Čeponis: Manau, kad „Rytas“. Namie žaisiantys vilniečiai bus šių rungtynių favoritai. Ir dėl to, kad dėl koronaviruso iš rikiuotės iškrito trys žalgiriečiai, ir dėl Janio Strelnieko traumos.

K. Tiškevičius: „Žalgiris“. Tikrai jiems dabar labiau reikia parodyti, kad jie yra tikrieji „Betsafe-LKL“ valdovai. Nors tikrai dabar aibė bėdų, bet jie turi įrodyti ir pasididinti savo psichologinį pasitikėjimą. Jei ne dabar, tai gali būti jau ir vėlu. Jiems bus labai svarbu nutildyti tuos, kurie sako, kad „Rytas“ yra pajėgus kovoti dėl čempionų titulo. „Rytas“ kartą jau įrodė, kad gali nugalėti. Dabar reiktų tą parodyti „Žalgiriui“. Todėl didesnis spaudimas tikrai Kauno pusėje.

Kuri komanda, jūsų nuomone, šiuo metu yra geresnėje formoje?

V. Čeponis: Aišku, kad „Rytas“. Sostinės ekipa iškovojo dabar 14 pergalių iš eilės. Žalgiriečiai pastaruoju metu žaidžia labai daug rungtynių. Įtakos jų žaidimui , be abejonės, gali turėti nuovargis. Tuo tarpu vilniečiai mūšiui su „Žalgiriu“ turi galimybę ruoštis net aštuonias dienas.

K. Tiškevičius: Turbūt visiems akivaizdu, kad „Rytas“. Vilniečiai skaičiuoja ilgą pergalių seriją, turi puikų komandų mikroklimatą. „Rytas“ dabar mėgaujasi krepšiniu, džiugina ir save, ir sirgalius. Tai tikrai gražus krepšinis, o dar ir pergalės pasiekiamos nesunkiai. Kol „Rytas“ mėgaujasi, „Žalgiris“ dažnai žaidžia kančios krepšinį. Kartais net ir prieš pačius silpniausius varžovus Lietuvoje.

Kurio konkretaus žaidėjo gero pasirodymo jūs tikitės?

V. Čeponis: Sunku pasakyti. Spėju, kad kauniečiai didžiulį dėmesį skirs Ivanui Buvai, kuris buvo sunkiai sustabdomas Kaune. Tikriausiai kroatas bus dvigubinamas. Tokiu atveju gali iššauti kurie nors kiti Vilniaus klubo žaidėjai. Spėju, kad „Žalgiryje“ gali išsiskirti Edgaras Ulanovas. Jis pastaruoju metu daugelyje rungtynių atrodo visai neblogai.

K. Tiškevičius: „Žalgirio“ gretose tikiuosi lietuvių blyksnio. Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas turi tempti šitą komandą į priekį. Dėl viruso iškrito Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, todėl kitiems lietuviams tiesiog privalu pasitempti. „Ryto“ komandoje „vaizdų“ gali duoti Ivanas Buva ir Gytis Radzevičius.

Kurią akistatą tarp žaidėjų bus įdomiausia stebėti?

V. Čeponis: Ivano Buvos ir Josho Nebo. Abu krepšininkai fiziškai labai stiprūs. Kroatas puldamas labai efektyviai išnaudoja stiprų kūną. Puolime jis solidesnis už savo varžovą. Tiesa, amerikietis yra kur kas greitesnis ir šoklesnis. Jis geriau ginasi nei I. Buva.

K. Tiškevičius: Vienos konkrečios akistatos, kuri prikaustytų visų dėmesį, šiai dienai nematau. Man įdomiausia bus stebėti ne tai, kaip kovoja konkretūs žaidėjai, o tai, kaip „Žalgiris“ sureaguos į anksčiau patirtą pralaimėjimą Kaune.

Kaip manote, kas laimės? Kodėl?

V. Čeponis: Mano nuomone, daugiau šansų turi „Rytas“, bet krepšinyje visko būna. Kažkada baigiasi ilgos pergalių serijos. Jei šeimininkai neatsikratys psichologinės įtampos, jeigu svečiams, tarkim, labai gerai pakris tritaškiai, pergalę gali parsivežti ir „Žalgiris“.

K. Tiškevičius: Ryškus favoritas yra „Rytas“. Dar prieš kurį laiką būčiau sakęs kitaip, bet dabar visi matome, kokioje situacijoje yra „Žalgiris“. Koronavirusas ir traumos dabar taip išretino „Žalgirį“, kad apie jokį favorito statusą kalbėti negalime. Vien koks „Žalgiris“ išvyko į Stambulą. „Rytas“ šiuo metu geresnė komanda. Net jei abi komandos būtų pilnų sudėčių, šiandien komandos yra skirtingų psichologinių padėčių.

„Ryto“ ir „Žalgirio“ akistata prasideda sekmadienį 17 valandą. Rungtynes tiesiogiai stebėkite per BTV televiziją ir naujos kartos televiziją Go3.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • Zilvinas Gailiusis

  Juokas ima iš tokio eksperto, kaip Čeponis, klounas, niekam čia jo nesąmones neįdomios, Saras jau yra jį pastatęs į vietą, žinovas, klounas o ne žinovas

  • 0
 • Zilvinas Gailiusis

  Juokas ima iš tokio eksperto, kaip Čeponis, klounas, niekam čia jo nesąmones neįdomios, Saras jau yra jį pastatęs į vietą, žinovas, klounas o ne žinovas

  • 0
 • Zilvinas Gailiusis

  Juokas ima iš tokio eksperto, kaip Čeponis, klounas, niekam čia jo nesąmones neįdomios, Saras jau yra jį pastatęs į vietą, žinovas, klounas o ne žinovas

  • 0

Kitos naujienos