Uostamiestyje dominavęs „Lietkabelis“ nepasigailėjo „Neptūno“ © fiba.com nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ (2/2) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) antrąkart sezone nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (1/2).

Šįkart svečiuose Nenado Čanako auklėtiniai dominavo ir pergalę pasiekė rezultatu 81:53 (25:16, 22:15, 19:5, 15:17).

11:2 – tokia atkarpa rungtynes pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, netrukus įgavę jau dviženklę persvarą – 20:7. Tiesa, šeimininkai ėmė greitai gerinti situaciją (16:20), nors tuo džiaugėsi neilgai – „Lietkabelis“ vėl ėmė kontrolę į savo rankas – 39:21.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ išėjo nepadaręs išvadų ir vietoje to, kad artėtų, tik dar labiau atsiliko. Panagiotis Kalaitzakis rengė solo pasirodymą, o po atkarpos 12:2 panevėžiečiai pirmavo jau 59:33. „Lietkabelis“ tvirtai užbaigė trečią ketvirtį ir paskutiniame galutinai įtvirtino užtikrintą pergalę.

Maža to, D.Gailius ketvirtame kėlinyje užsidirbo dvi technines pražangas ir turėjo palikti aikštę.

Klaipėdiečiams šiame mače nepadėjo sergantis Edgaras Želionis.

Pirmąkart sezone ant parketo išbėgo Karolis Giedraitis, kuris per 14 minučių pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvit., 0/2 trit.). Pirmaujant užtikrintai didesnę progą pasireikšti gavo ir Tadas Vaičiūnas (10 min., 3 tšk.) bei Grantas Vasiliauskas (10 min., 2 tšk.).

„Lietkabelyje“ visi žaidėjai rungtyniavo ne ilgiau 21 minutės, o dviženklį rezultatyvumą rinko tik P.Kalaitzakis (12) ir Džordže Gagičius (10).

Klaipėdos komanda „iš žaidimo“ atakavo vos 32 proc. taiklumu (17/53 metimai).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 12, Matas Jogėla 11 (8 atk. kam.), Benas Griciūnas 8 (8 atk. kam.), Klaidas Metrikis ir Nojus Mineikis – po 5, Žygimantas Janavičius 4 (6 rez.perd.).

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12, Džordže Gagičius 10, Gediminas Orelikas 9, Nikola Radičevičius, Gabrielius Maldūnas, Kristupas Žemaitis (6 atk. kam.) ir Dovydas Giedraitis – po 8.

„Reikia atsiprašyti Klaipėdos sirgalių, kurie atėjo ir palaikė mus. Tikrai nenusipelnėme šiandien tokio palaikymo, atrodėme tragiškai, kažkiek trūksta mums šviežumo, o „Lietkabelis“ – fiziška komanda, to neatlaikėme“, – apgailestavo „Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius.

„Geros rungtynės mums, ypač po skaudaus pralaimėjimo Jonavoje. Gerai atidarėme rungtynes, o kai pataikai gerai, lengviau ir tęsti mačą. Visas 40 minučių išlaikėme tokį patį intensyvumą gynyboje, dalijomės kamuoliu, nerodėme savanaudiškumo“, – džiaugėsi „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas.