V. Čeponis: K. Lukošiūnas yra ne pagal amžių psichologiškai stiprus © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos žurnalistas Vaidas Čeponis socialiniame tinkle aprašė Kauno „Žalgirio“ ekipos pasirodymą mače prieš Berlyno ALBA komandą.

„Nors vakar „Žalgiris“ namie įveikė tą komandą, kurią ir privalėjo įveikti, tačiau tokioje situacijoje - kai žinai, kad savo svajonės patekti į atkrintamąsias varžybas vis tiek nepasieksi - laimėti nėra lengva. Dėl to kauniečiai verti pagyrimų.

Prieš mačą šeimininkai dar turėjo mikroskopinį šansą žengti į ketvirtfinalį, bet dar jau jo nebeliko. Pirmuosius du kėlinius „Žalgirio“ krepšininkams labai stigo motyvacijos, o po ilgosios pertraukos žalgiriečiai gynėsi kaip iš vadovėlio - kone tobulai. Pamatėme maksimalią agresiją gynyboje.

Be to, Schillerio auklėtiniai ėmė efektyviau komunikuoti, laiku keistis dengiamaisiais, kai Vokietijos klubo krepšininkai nuolat pasitelkdavo užtvaras žaidėjams be kamuolio. ALBA išties labai retai naudoja pikenrolą. Turbūt mažiausiai iš visų Eurolygos ekipų.

„Žalgirio“ puolimas du ketvirčius strigo ir dėl to, kad kauniečius kiek išmušė iš balno vis kaitaliojama ALBA gynyba. Svečiai tai gynėsi asmeniškai, tai mišriai - keturiese naudojo aikštės gynybą, o vienas gynėsi asmeniškai (dažniausiai prieš Grigonį, antroje pusėje - ir prieš Walkupą).

Antroje mačo dalyje šeimininkai prie to prisitaikė. Liaupsių nusipelnė ne tik Lekavičius, Hayesas, Walkupas, bet ir Gebenas, ir Lukošiūnas, kurie šį sezoną žaidžia mažai.

Lukošiūnas pataikė visus 4 tritaškius, o Gebenas surinko net 23 naudingumo balus. Krepšininkai dažnai atsiskleidžia, kai gauna daugiau minučių aikštėje.

Jei ir ankstesniuose mačuose šie du žaidėjai būtų rungtyniavę kiek ilgiau, galbūt naudos iš jų būtų buvę daugiau. Be galo sunku ką nors nuveikti, kai žinai, kad pabėgiosi apie 5 minutes ir visam laikui sėsi ant suolo.
Lukošiūnas ne pagal amžių psichologiškai stiprus, tik jam reikia tobulinti gynybą, prasiveržimą. Milaknis tapo grėsmingesniu žaidėju, kai kartais pradėjo ir veržtis prie krepšio.

Taigi Gebenas ir Lukošiūnas svariai prisidėjo prie pergalės, kai ALBA sustabdė „Žalgirio“ lyderius Grigonį bei Lauvergne'ą. Blankokai atrodė ir Jokubaitis.

Kaip bepasibaigtų sezonas, „Žalgirio“ pasirodymą jau dabar galima vertinti teigiamai“, – rašė V. Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos