Varžovams atsitiesti neleidęs „Rytas“ – „Betsafe-LKL“ finale © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

Vilniaus „Rytas“ sekmadienį tapo antruoju „Betsafe-LKL“ finalo dalyviu.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 87:80 (25:24, 20:20, 20:24, 22:12) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių triumfavo „sausu“ rezultatu – 3:0.

Vilniečiai jau kitą savaitę pradės „Betsafe-LKL“ finalo seriją su Kauno „Žalgiriu“, o panevėžiečiai sezoną užbaigs serija dėl trečiosios vietos su Utenos „Juventus“.

Mačo pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, o greitai šauti į priekį nepavyko nei vieniems, nei kitiems – 13:13. Sulig Martyno Echodo dvitaškiu pirmojo kėlinio pabaigoje minimalų pranašumą įgijo šeimininkai – 25:24.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai tęsė sėkmingą varžovų krepšio atakavimą tolimais metimais, bet svečiai įpusėjus kėliniui sugebėjo laikytis priekyje – 38:37. Tačiau trapų pranašumą į pertrauką nusinešė sostinės krepšininkai – 45:44.

Komandoms grįžus iš rūbinių, kiek geriau sekėsi „Rytui“ – fiziška kova pažymėtoje trečiojo kėlinio pradžioje Vilniaus ekipa priartėjo prie dviženklio pranašumo – 55:46. Visgi Kyle'o Vinaleso ir Panagiočio Kalaitzakio tempiami panevėžiečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir prieš lemiamas dešimt minučių netgi persverti rezultatą – 68:65.

Paskutiniajame ketvirtyje užvirė nervinga kova. Likus žaisti penkias minutes, Arno Butkevičiaus baudos metimai į priekį išvedė Vilniaus krepšininkus – 74:73. Lemiamu metu būtent jie pasirodė šaltakraujiškesni – iškovota pergalė 87:80 bei pačiuptas bilietas į pirmenybių finalą.

„Rytas“: M. Echodas 19 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Gytis Radzevičius 17 (3/4 trit., 18 naud. bal.), Andrew Goudelockas ir A. Butkevičius (20 naud. bal.) po 13, Dovis Bičkauskis 9 (6 rez. perd., 18 naud. bal.), Ivanas Buva 8 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: K. Vinalesas 21, Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 12, Gytis Masiulis 9 (6 atk. kam.), P. Kalaitzakis 8 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 7, Džordže Gagičius 6.