V.Čeponis: „Mūsiškiams kaip oro trūko lengvų taškų“

V.Čeponis: „Mūsiškiams kaip oro trūko lengvų taškų“ © V.Čeponio nuotr. 2019-09-10 19:37

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis paanalizavo Lietuvos rinktinės pasirodymą antrajame pasaulio čempionato etape, kai buvo iškovota tik viena pergalė.

„Lietuvos krepšininkai, nukabinę nosis, grįžta namo. Pasaulio čempionatas tęsiasi be jų.

Nankine lietuviai pralaimėjo lemiamą mūšį prancūzams, o paskui paguodos mače sudorojo Dominikos Respubliką. Trumpai paanalizuosiu mūsiškių kovas antrajame pirmenybių etape.

Nankine aiškūs Lietuvos komandos puolimo vedliai buvo Jonas Valančiūnas ir Lukas Lekavičius. Pirmasis vidutiniškai per dvejas rungtynes surinko 18,5 taško, atkovojo po 9 kamuolius. Antrasis metė po 14,5 taško.

Liaupsinti lietuvių dėl pergalės prieš Dominiką per daug neverta, nes varžovai yra akivaizdžiai skystesni. Aišku, mūsų vyrai verti pagarbos, kad sugebėjo tinkamai nusiteikti dvikovai, o po dramatiškų nesėkmių tai padaryti nėra lengva.

Tose rungtynėse tiesiog spindėjo L. Lekavičius, atakavęs šimtaprocenčiu taiklumu. Atrodo, Lukas per metus gerokai pasitempė, nors „Panathinaikos“ klube nuolat tupėjo ant atsarginių suolo.

Mače su Dominikos Respublika matėme, kad ir J. Valančiūnas kartais taikė „step out‘ą“. Tai pamatėme bene pirmą kartą čempionate. Atlikdamas šį gynybos veiksmą Jonas nėra stiprus, nes gali prisirinkti pražangų, be to, lėtokai grįžta į baudos aikštelę, kai po užtvaros trumpam pristabdo varžovų gynėją. Tokiu atveju kyla grėsmė praleisti tritaškių iš aikštės kampų, jei ten stovi oponentų snaiperiai, bei kyla pavojus pralaimėti kovą dėl kamuolio po savuoju krepšiu.

Tačiau akistatoje su Prancūzija reikėjo arba J. Valančiūno „step out‘o“, arba sodinti jį ant suolo, kai atlikdami pikenrolą (dažniausiai su Rudy Gobertu) tiesiog siautėjo ir mus į neviltį varė Evanas Fournier ir Nando de Colo.

Mūsiškiams kaip oro trūko lengvų taškų. Greitajame puolime jie prancūzams neatseikėjo nė vieno taško! Kitas galvos skausmas – tritaškiai. Antrajame etape Lietuvos krepšininkai sukrapštė tik 7 tolimus metimus iš 30 bandymų! Taip klišai metant palengvėja priešininkų gynybinės užduotys, jie gali nuolat tankinti gynybą baudos aikštelėje.

Antrajame etape mūsų žaidėjai klydo dažniau nei pirmajame. Donguane jie padarė tik 9,3 klaidos. Tai buvo vienas geriausias rezultatas tarp visų ekipų. Tuo tarpu Nankine lietuviai jau pamesdavo po 13,5 kamuolio.

Antrajame etape ypač trūko Jono Mačiulio, Renaldo Seibučio indėlio puolime. Pastarasis per du mačus neišstenėjo nė taško. Domantas Sabonis prancūzų gynybai irgi nekėlė daug rūpesčių – pelnė vos 7 taškus.

Mūsų krepšininkai tragiškai gynėsi pirmoje rungtynių su Prancūzija pusėje, kai praleido 50 taškų. Pasikartojo ta pati istorija kaip ir pirmajame etape – australai mums iki ilgosios pertraukos „atmatavo“ net 52.

Kažkodėl lietuviai pabusdavo tik antroje rungtynių pusėje. Pirmoje jiems trūko ne tik suderintų komandinės gynybos veiksmų, bet ir agresijos bei sportinio pykčio“, - rašė V.Čeponis.

0

Komentarai (0)