Visas rungtynes atsilikinėję dvidešimtmečiai iškovojo dramatišką pergalę © FIBA.com nuotr.

Įspūdingai atsitiesusi Lietuvos devyniolikmečių rinktinė per 40 sekundžių likvidavo septynių taškų deficitą ir pasiekė pergalę. Donaldo Kairio auklėtiniai 94:93 (16:27, 19:18, 31:23, 28:25) palaužė beveik visą rungtynių laiką pirmavusius bendraamžius iš Kroatijos.

Sunkiai įsivažiavę lietuvių susitikimo pradžioje leido varžovams pelnyti aštuonis taškus be atsako, kol galiausiai taškų badą nutraukė tritaškį realizavęs Justinas Leganovič. Toliau sunkiai rezultatyvius išpuolius organizavę dvidešimtmečiai po Darko Bajo vizito prie baudų metimo linijos jau atsiliko dviženkliu skirtumu, o ketvirčio pabaigoje atitrūkę kroatai kėsinosi susikrauti ir triuškinamą persvarą – 25:7.

Lietuvos rinktinės reikalai pradėjo taisytis tik trečiojo kėlinio pradžioje, kai sėkmingiau sužaidę jie sugebėjo sugrąžinti vienaženklį skirtumą tarp ekipų –48:39. Toliau užtikrintai atrodę mūsiškiai pradėjo kvėpuoti kroatams į nugarą, po Justo Sakalausko taškų lietuvių atsilikimas sumenko iki dviejų taškų – 55:57.

Lemiamo kėlinio metu Kroatijos rinktinė vėl perėmė iniciatyvą, susigrąžinę saugų pranašumą varžovai jau beveik turėjo pergalę kišenėje, tačiau lietuviai nenusileido. Iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei 40 minučių D.Bajo dėjimas padidino kroatų pranašumą iki septynių taškų ir kai atrodė, kad viskas baigta D.Kairio vadovaujama ekipa surezgė sausą atkarpą 8:0 ir po pergalingo Luko Ulecko baudos metimo įsirašė laimėjimą bei išsaugojo šansus kovoti dėl penktosios pozicijos Europos čempionate – 94:93.

LIETUVA: Grantas Vasiliauskas ir Vitalijus Kozys po 17, Arnas Velička 15, Lukas Uleckas ir Ignas Sargiūnas po 12.

KROATIJA: Darko Bajo 24, Jan Palokaj 20, Toni Nakič 14, Antonio Jordano 11.