Visas rungtynes pirmavę „Šiauliai“ įveikė Kėdainių ekipą

Trečiadienį Šiauliuose vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo 12-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Antano Sireikos vadovaujami Šiaulių „Šiauliai“ (12/20) rezultatu 85:73 (24:24, 24:12, 13:18, 24:19) įveikė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (9/24) ekipą.

Tarpusavio komandų serijoje, „Šiauliai“ įsiveržė į priekį rezultatu 2:1.

Rungtynių pradžia išsiskyrė dideliu intensyvumu, o komandoms besikeičiant sėkmingais epizodais puolime, po pirmojo ketvirčio Šiaulių arenoje buvo absoliuti lygybė (24:24). Antrasis rungtynių kėlinys sėkmingiau prasidėjo šiauliečiams, kurie kėlinuko pradžioje inicijavo spurtą 8:0 (34:26) ir atsiplėšė nuo varžovų. Banguojant svečių puolimui, saulės miesto krepšininkai apsukų nemažino bei toliau didino savo pranašumą ir po dviejų kėlinių turėjo 12 taškų persvarą (48:36).

„Šiauliai“ buvo itin agresyvūs – pirmoje rungtynių pusėje metė 14 baudų, iš jų pataikydami 11 (78%). Tuo tarpu „Nevėžis-Optibet“ nuo baudų metimo linijos metė vos 2 baudas (abi pataikė).

Antrojoje rungtynių dalyje atrodė, jog vaizdas aikštelėje nesikeis. A. Sireikos auklėtiniai ir toliau nemažino apsukų bei susikrovė didžiausią pranašumą rungtynėse (56:39). Būtent tada „Nevėžis-Optibet“ surengė spurtą 14:3 ir trečiojo kėlinio pabaigoje „Šiauliai“ turėjo tik 7 taškų persvarą (61:54).

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje intrigos buvo dar daugiau. M. Kiltinavičiaus auklėtiniai sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų (75:72), tačiau lemiamą žodį tarė Arminas Urbutis, kuris pelnė 6 taškus iš eilės bei nukalė svarbią saulės miesto ekipos pergalę (85:73).

Šiose rungtynėse Kėdainių ekipa padarė net 22 klaidas, o tuo sėkmingai naudojosi aikštės šeimininkai. Po varžovų klaidų „Šiauliai“ pelnė net 24 taškus.

Šiaulių ekipoje rezultatyviausias buvo Arminas Urbutis. Puolėjo sąskaitoje solidus dvigubas dublis – 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Jam puikiai talkino Martynas Varnas, kuris prie pergalės prisidėjo 13 taškų.

Kėdainių komandoje  dvigubais dubliais išsiskyrė Julius Kazakauskas ir Arielis Hukporti. Komandos kapitono sąskaitoje 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, tuo tarpu vokietis pridėjo 15 taškų ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių.

Po šios pergalės Šiaulių ekipa pakilo į 6-ąją turnyrinės lentelės poziciją.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 15 (10 atk. kam.), Martynas Varnas 13, Elvaras Fridrikssonas 12 (8 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 10.

„Nevėžis–Optibet“: Julius Kazakauskas 16 (11 atk. kam.), Arielis Hukporti 15 (10 atk. kam.), Sedrickas Barefieldas 11, Abramo Canka 10.