„Wolves“ be pergalės liko ir Belgrade © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Wolves“ (4-9) komandos viltys kovoje dėl vietos atkrintamosiose Europos taurės („BKT EuroCup“) varžybose patyrė dar vieną smūgį Belgrade. Serbijos sostinėje Vilkai nukeltose 2 turo rungtynėse po kovos 80:89 (18:26, 26:21, 16:23, 20:19) nusileido Tel Avivo „Hapoel“ (11-2) ekipai.

Grupės etape komandoms likus žaisti po penkerias rungtynes, „Wolves“ nuo šeštoje vietoje esančio Slobožanskės „Promety“ atsilieka 3 pergalėmis.

Perėmę porą kamuolių pirmojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai pelnė pirmuosius 6 savo taškus, po kurių Rasheedas Sulaimonas tolimu metimu atidarė tiek savo, tiek „Wolves“ komandos sąskaitą. Arčiau trijų taškų skirtumo „Hapoel“ vilniečių neprisileido, o kėlinio pabaigoje po Johno Hollando tritaškio nutolo 8 taškų pranašumu 26:18.

Jį „Wolves“ perpus sumažino antrojo ketvirčio starte, o po Tre‘Shawno Thurmano baudų metimų priartėjo tolimo metimo atstumu – 31:28. Kėlinio viduryje Christianas Mekowulu įgrūdo kamuolį į krepšį su varžovo pražanga. Po baudos metimo rezultatas tapo lygus – 35:35. Vis tik, persverti rezultato svečiams iki didžiosios pertraukos nepavyko, ilsėtis komandos išėjo pirmaujant Tel Avivo ekipai 47:44.

Nors „Wolves“ po pertraukos dar kelis sykius išlygino rezultatą, Kęstutis Kemzūra buvo priverstas prašyti minutės pasitarimui, kai užstrigusi puolime jo komanda leido svečiams susikrauti 6 taškų pranašumą – 55:49. Po jos vaizdas aikštėje nesikeitė dar kelias minutes. Džordže Gagičius nutraukė tuščią vilniečių atkarpą (58:51), bet turkio spalvos marškinėlius vilkinčios komandos žaidimas ir toliau strigo. Po kelių „Wolves“ pražangų puolime ir R. Sulaimono, nesutikusio su arbitro sprendimu, techninės pražangos, svečių deficitas tapo dviženkliu 55:66. Jis nepakito iki trečiojo ketvirčio pabaigos – 60:70.

Pusę ketvirtojo kėlinio Vilkams nepavyko priartėti. Vaizdas aikštelėje ėmė keistis po minutės pertraukėlės. Likus žaisti mažiau nei 4 minutes, „Wolves“ po Vaido Kariniausko metimo priartėjo 6 taškų atstumu – 73:79. Po šeimininkų atsakomosios minutės pertaukėlės „Hapoel“ atstatė turėtą dviženklę persvarą, iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes (83:73). Išgelbėti rungtynių svečiams iš Lietuvos nebepavyko.

Belgrade komandai negalėjo padėti blauzdos traumą patyręs Regimantas Miniotas ir Garrisonas Brooksas, kuris atvyko kartu su komanda į Serbiją, bet  nukeltoms rungtynėms jo registruoti nebuvo galima, nes amerikietis prie komandos prisijungė sezono eigoje.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Rasheedas Sulaimonas 20, Christianas Mekowulu 16, Vaidas Kariniauskas, Tre‘Shawnas Thurmanas ir Jeffery Tayloras po 10, Kristupas Žemaitis ir Džordže Gagičius po 6, Vitalijus Kozys 2. Adas Juškevičius, Eigirdas Žukauskas ir Arnas Beručka nepasižymėjo.

„Hapoel“ komandoje dominavo Kyle‘as Alexanderis, surinkęs dvigubą dublį – 22 taškus ir 13 atkovotų kamuolių. Johnas Hollandas ir Tomeras Ginai pridėjo po 17 taškų.

Trenerių komentarai

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais sausio 9 d. Vilniuje su Liublianos „Cedevita Olimpija“.