„Wolves“ pergalingai pradėjo pasirodymą FIBA Europos taurės atrankoje

Bulgarijos mieste Samokove prasidėjusio FIBA Europos taurės atrankos turnyro starte – dar vienas įrašas naujai įkurto BC „Wolves“ klubo istorijoje. Pirmosiose kovos dėl bilieto į grupių etapą rungtynėse vilkai 83:72 (15:21, 29:23, 17:15, 22:13) palaužė vieną sėkmingiausių visų laikų Graikijos lygos klubų – Salonikų „Aris“.

Turnyro pusfinalyje rytoj, trečiadienį, „Wolves“ susitiks su šeimininku, Bulgarijos vicečempionu Samokovo „Rilski Sportist“.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį nei vienai komandai nepavyko nutolti didesniu nei vieno metimo atstumu. Vis tik, per paskutinę jo minutę taškus pelnė tik Salonikų ekipos krepšininkai, susikrovę 6 taškų persvarą – 21:15.

Sėkmingą atkarpą „Aris“ pratęsė antrajame ketvirtyje ir pirmavo 27:18. Strigusiam „Wolves“ komandos puolimui padėjo tai, kad varžovais greitai surinko 4 komandines pražangas, todėl ji taškus galėjo rinkti baudų metimais. Skirtumas ėmė mažėti, o po dviejų Regimanto Minioto realizuotų baudų komandas skyrė jau tik 2 taškai (27:25).

Pataikę du tritaškius graikai dar sykį nutolo (40:33), bet savo žodį tarė Adas Juškevičius. Patyręs vilkų gynėjas prieš pertrauką pataikė 3 tolimus metimus ir labiausiai prisidėjo prie to, kad ilsėtis komandos išėjo švieslentėje esant pusiausvyrai – 44:44.

Po pertraukos abi komandos sunkiai rinko taškus. Ypač tai daryti nesisekė „Wolves“ krepšininkams, kurie jų per pusę trečiojo ketvirčio įmetė vos 4. „Ario“ puolimas veikė šiek tiek sėkmingiau, jis pirmavo 53:48. Tačiau turkio spalvos marškinėlius vilkinti komanda savo gretose rado naujų resursų – nuo suolo pakilęs Arnas Beručka pataikė du tritaškius, padėdamas komandai perimti iniciatyvą ir vėl išsiveržti į priekį (57:61)

Paskutinio kėlinio viduryje treneris Rimas Kurtinaitis, varžovams pataikius iš toli ir sumažinus atsilikimą iki minimumo, paprašė minutės pertraukėlės. Po jos A. Beručka realizavo abu baudų metimus, netrukus pridėjo dar vieną tritaškį, sugražindamas „Wolves“ komandai saugesnį pranašumą (66:71).

Puikia gynyba atlaikę varžovų šturmą, vilkai ėmė tolti. R. Minioto tolimas metimas buvo tikslus, „Wolves“ pranašumas perkopė dviženklę taškų žymą (67:79). Jei graikai dar turėjo minimalių vilčių išsigelbėti, tai po Mindaugo Lukauskio dėjimo tapo aišku, kad „Aris“ kelionė Europos taurėje baigėsi.

„Wolves“ komandoje pasižymėjo: Regimantas Miniotas (12 atk. kam.) ir Adas Juškevičius (6 rez. perd.) po 20, Ahmadas Caveras 11 (5 rez. perd.), Arnas Beručka 10, Eigirdas Žukauskas 8, Mindaugas Lukauskis 7, Marcosas Delia 6, Vitalijus Kozys 1. Kristupas Žemaitis, Hugo Invernizzi ir Herkus Kumpys nepasižymėjo, Vaidas Čepukaitis aikštėje nepasirodė.

„Aris“ komandai Janaudas Notae pelnė 18, Joshas Haginsas – 16 taškų.

Atrankos etapo pusfinalio rungtynių tarp „Wolves“ ir Samokovo „Rilski Sportist“  pradžia – 20 val. Krepšinio mėgėjai galės stebėti tiesioginę transliaciją internetu FIBA kalane YouTube platformoje.