„Wolves Twinsbet“ atsidarė pergalių sąskaitą Europos taurėje © „Wolves“ nuotr.

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (1-3) įspūdingai atsidarė pergalių sąskaitą Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre. Lietuvos sostinės ekipa po galingai sužaistos antrosios mačo pusės Ispanijoje sutriuškino vieną iš grupės favoritu laikomą Badalonos „Joventut“ 86:63 (25:17, 11:18, 28:15, 22:13).

Į pergalę „Vilkus“ vedė Anthony Cowanas, surinkęs 26 taškus (2/2 dvit., 4/6 trit., 10/10 baud.), atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Po lygios dvikovos pradžios, kurios metu nuolat pirmavo vilniečiai, būtent jie pradėjo spurtą kėlinio viduryje. Po Mareko Blaževičiaus dvitaškio su varžovo pražanga ir realizuoto baudos metimo, „Wolves Twinsbet“ įgijo dviženklį pranašumą 21:11. Sužaidus pirmas 10 minučių, svečiai iš Lietuvos pirmavo 25:17.

Po dviejų minučių antrajame kėlinyje Alessandro Magro pasikvietė savo auklėtinius pasitarimui, nes komandos puolimas sustojo. Po jos reikalai nepagerėjo, tuščia svečių atkarpa tęsėsi, o „Joventut“ ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą ketvirčio viduryje – 26:25. Likus žaisti keturias minutes iki pertraukos, Vilniaus komanda vis dar nebuvo atsidariusi taškų sąskaitos ketvirtyje, šeimininkai pirmavo 30:25.

Svečių taškų badą pagaliau nutraukė Kristupas Žemaitis. Po 2 iš eilės jo metimų „Wolves Twinsbet“ sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 30:32. Vilniečių situaciją apsunkino tai, kad po 3 asmenines pražangas surinko abu vidurio puolėjai. Nepaisant to, Tre’Shawnas Thurmano dvitaškiu ir pridėtu baudos metimu išlygino rezultatą, o ilsėtis komandos išėjo vėl pirmaujant klubui iš Lietuvos – 36:35.

Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi A. Cowanas. Vilniečių įžaidėjas surinko 8 iš 11 komandos taškų ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Wolves Twinsbet“ pirmavo 47:40. Po šeimininkų minutės pertraukėlės situacija nepasikeitė, po tritaškį pataikė T. Thurmanas ir Matas Jogėla, o „Vilkai“ vėl įgijo dviženklę persvarą – 53:41. Saugus atstumas išliko iki kėlinio pabaigos – 64:50.

Paskutiniame ketvirtyje „Wolves Twinsbet“ iniciatyvos iš rankų nepaleido. Andrew Andrewsas pataikė iš toli, o skirtumas išaugo iki 20 taškų (72:52). Pergalės vilniečiai iš rankų nebepaleido

Svečiams šiose rungtynėse dėl ligos padėti negalėjo Justinas Marcinkevičius.

„Wolves Twinsbet“: Anthony Cowanas 26, Andrew Andrewsas 17, Tre‘Shawnas Thurmanas 10, Garrisonas Brooksas ir Kristupas Žemaitis po 9, Jeffery Tayloras 7, Marekas Blaževičius ir Matas Jogėla po 3, Vaidas Kariniauskas 2. Regimantas Miniotas nepasižymėjo, Danielis Baslykas aikštėje nepasirodė.

„Joventut“ komandai Michael Ružičius ir Ante Tomičius įmetė po 11 taškų, Kassiusas Robertsonas pridėjo 9 taškus.

Trenerių komentarai

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves Twinsbet“ žais spalio 22 d išvykoje su Sopoto „Trefl“ (Lenkija).