Žalgiriečiai draugiško turnyro finale nusileido „AX Armani Exchange“ komandai © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pirmąją nesėkmę pasirengimo cikle. Žalgiriečiai „EuroLeague We’re Back Preseason Tour“ turnyro finale rezultatu 70:88 (13:23; 10:23; 27:17; 20:25) nusileido Milano „AX Armani Exchange“ komandai.

Žalgiriečiai po taiklių Nigelo Hayeso ir Mariaus Grigonio metimų rungtynes pradėjo spurtu 5:0, tačiau čia pat varžovai atsakė šešiais taškais iš eilės – 5:6. Nors po dvitaškį pataikė Joffrey Lauvergne ir N.Hayesas, varžovai puolime žaidė dar sėkmingiau – 9:14. Aikštėje po keitimo pasirodę Rokas Jokubaitis ir Augustine‘as Rubitas pelnė savo pirmuosius taškus, tačiau varžovai dar labiau nutolo ir Martinas Schilleris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 21:13. Po pertraukėlės varžovai realizavo baudų metimus ir kauniečiai atsilikinėjo rezultatu 13:23.

Antrąjį susitikimo kėlinį dvitaškiu pradėjo Lukas Lekavičius, krepšį dėjimu sudrebino Martinas Gebenas, tašką pridėjo J.Lauvergne, tačiau varžovai priartėti neleido ir sumetę tolimus metimus dar labiau tolo – 18:36. Nors tolimą metimą pataikė M.Grigonis, o dėjimą atliko J.Lauvergne, žalgiriečiai negalėjo apsiginti nuo varžovų atakų ir po dviejų kėlinių atsiliko rezultatu 23:46.

Po pertraukos tolimą metimą smeigė Thomasas Walkupas, iš po krepšio taškus pelnė J.Lauvergne ir Artūras Milaknis – tai privertė E.Messiną prašyti minutės pertraukėlės (30:48). Iš toli po pertraukėlės pataikė Artūras Milaknis ir T.Walkupas, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai – 36:54. Baigiantis atakos laikui iš po krepšio pirmuosius savo taškus pelnė Paulius Jankūnas, iš vidutinio nuotolio pataikė A.Rubitas, baudų metimus sumetė A.Milaknis, tačiau ir tada priartėti nepavyko – 42:61. Kėlinio pabaigoje priartėti vis tik pavyko – du taškus pelnė T.Walkupas, iš toli pataikė R.Jokubaitis, o du taškus su pražanga pelnė M.Gebenas (50:63).

Ketvirtą kėlinį dėjimu pradėjo M.Gebenas, iš toli pataikė L.Lekavičius ir komandas skyrė jau tik 10 taškų – 55:65. Dar vieną tolimą metimą pridėjo A.Milaknis, tačiau varžovai vėl šovė į priekį – 58:76. Į varžovų tolimą metimą taškais su pražanga atsakė N.Hayesas, bet varžovų pranašumas vėl augo (61:83). Dar kartą iš toli pataikė T.Walkupas, dėjimu pasižymėjo J.Lauvergne, tačiau atkurti intrigos žalgiriečiai nebesuspėjo ir nusileido varžovams 70:88.

„Žalgiris“:  T.Walkupas 13 (4 rez. perd.), A.Milaknis 10, J.Lauvergne 9 (8 atk. kam.), M.Grigonis 8, N.Hayesas 7, M.Gebenas 7,  R.Jokubaitis 5 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 5, A.Rubitas 4, P.Jankūnas 2, S.Vasturia 0, T.Dimša 0.

„AX Armani Exchange“: K.Punteris 26, M.Delaney 14, S.Rodriguezas 11.